Vzpierač Š. Strapec republikovým šampiónom

Vzpierač Š. Strapec republikovým šampiónom

Ján SvrčekŠport8.5.2024

Na mládežníckych majstrovstvách Slovenska vo vzpieraní, ktorých hostiteľom bol klub H.I.T.S Vzpieranie Dolný Kubín, republikový titul získal Šimon Strapec (OŠK Likavka), a to medzi juniormi do 102 kg.

Odchovanec Slávie Ružomberok a slovenský dorastenecký i juniorsky reprezentant, tiež účastník majstrovstiev Európy, tentoraz však nevytiahol žiadne extra výkony, keď v dvojboji vyskladal 224 kg (105 kg trh + 119 kg nadhod). No mal na to vážny dôvod. „Na dlhý čas ma vyradil natrhnutý meniskus. V kolene mi ruplo z ničoho nič na tréningu pri drepoch. Dovtedy som bez problémov aj nesúťažne dvíhal váhy na úrovni svojich osobákov. Štyri mesiace išlo o úplnú stopku. Takže sa iba rozbieham. Išiel som na istotu, s menšími váhami. Samozrejme, počas dlhej pauzy odišla nielen sila, no tiež optimálna technika. Splnil som si však svoju povinnosť a získal ďalší domáci titul,“ vyznal sa 19 – ročný silák.

Karin Mišovie (Slávia Ružomberok) bola dekorovaná striebornou medailou vo váhe do 64 kg medzi dorastenkami i juniorkami za výkon 99 kg (44 kg trh + 55 kg nadhod).

Foto: archív Š. S.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia