Vzpierači majú nový kalendár

Vzpierači majú nový kalendár

RedakciaŠport27.6.2020

Pôvodný plán bol úplne iný, ve´d už v máji sme mali spoznať majstrov republiky vo vzpieraní jednotlivcov vo všetkých kategóriách od mladšieho žiactva až po mužov a ženy. Samozrejme, aj na pódiách súťažný kolotoč zastal na začiatku marca.

Domáca sezóna sa znovu rozbehne v septembri súťažami družstiev. Všetky ale boli skrátené o jedno kolo. Októbrové soboty zase budú patriť domácim šampionátom,“ uviedol funkcionár a tréner Slávie Ružomberok a OŠK Likavka Marián Buschbacher. „Ako sa uvoľnili opatrenia vlády, znovu sme sa vrátili do telocvične Základnej školy v Likavke, kde pravidelne trénujeme.“

Za povšimnutie stojí, že Slávia sa pýši aj dvomi slovenskými mládežníckymi reprezentantmi, ktorí sa pripravujú (zatiaľ) na svoje najdôležitejšie vystúpenia v kariére. V septembri Šimona Strapca čaká turnaj olympijských nádejí do 18 rokov Vyšehradskej štvorky v poľskej Raszyni a Patrik Víťaz pocestuje na majstrovstvá Európy do 21 rokov, ktoré sa budú konať vo fínskom Rovaniemi.

Strapec (telesná váha 84,6 kg) pred pár dňami, len po štyroch tréningoch, absolvoval kontróly turnaj VK KOFI Trenčín, kde v absolútnom poradí (aj v mužskej konkurencii) skončil ôsmy výkonom v dvojboji 170 kg (75 kg trh + 95 kh nadhod).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia