Vzpieračskí funkcionári si dali republikové stretko v Ružomberku

Vzpieračskí funkcionári si dali republikové "stretko" v Ružomberku

RedakciaŠport7.4.2022

V Ružomberku, v priestoroch bývalého Drevokupu, sa konalo valné zhromaždenie Slovenského zväzu vzpierania. „Opäť sa zástupcovia klubov zišli po lanskej odmlke kvôli pandémii. Nie však prvý raz v Ružomberku. Už viackrát sa u nás rokovalo, keďže sme v strede Slovenska,“ objasňoval predseda TJ Slávia Ružomberok Marián Buschbacher, st.

Z 58 pozvaných delegátov z 26 klubov a oddielov prišlo 46. Bola prerokovaná organizácia súťaží v roku 2022, rozpočet i schválené reprezentačné družstvá. Z našich pretekárov sú v národných tímoch dvaja – Šimon Strapec v kategórii do 17 rokov a Patrik Víťaz do 23 rokov. Volil sa tiež predseda revíznej komisie, keďže doterajší Lukáš Binder sa vzdal svojho mandátu. Na tento post prítomní odhlasovali nášho člena Mariána Buschbachera, ml., ktorý zároveň je i hlavným kontrolórom zväzu,“ podal nám ďalšie informácie M. Buschbacher, st.

Ešte pripojíme, že v sobotu (9. apríla) sa v telocvični Základnej školy v Likavke uskutoční 2. kolo ligy starších žiakov vo vzpieraní, skupiny Orava a východ. Súťaž za účasti H.I.T.S. Vzpieranie Dolný Kubín, VK Družstevná pri Hornáde, TJ Olympia Bobrov A, TJ Olympia Bobrov B, MKVaSŠ Košice a poriadajúcej TJ Slávia, sa začne o 11.45 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia