Z bronzových medailí sa tešili staršie minižiačky MBK Ružomberok

Z bronzových medailí sa tešili staršie minižiačky MBK Ružomberok

RedakciaŠport3.6.2019

Staršie minižiačky MBK Ružomberok uplynulý víkend získali bronzové medaily na majstrovstvách republiky v basketbale pod šamorínskymi košmi. Rovnaká partia dievčat, ktorej pred rokom patrila tretia priečka na domácom šampionáte medzi mladšími minižiačkami, obhájila lanskú pozíciu.

Máme za sebou úspešnú sezónu, ktorá sa zväčša niesla v znamení víťazstiev, vyvrcholila postupom na majstrovstvá Slovenska a opäť aj medailovým ziskom,“ hovorila trénerka bronzového kolektívu Zuzana Jarinová.

Ružomberské „žabky“ na finálovom turnaji tri stretnutia vyhrali a dve prehrali. „Veľmi dôležité bolo úvodné tesné víťazstvo len o dva body nad Banskou Bystricou. Čo sa týka prehier, s favorizovaným Šamorínom sme odohrali vyrovnanú partiu, súper stále viedol, v závere sme sa dotiahli na päť bodov, lenže koncovku sme trošku ´pobabrali´. Dievčatá vybuchli akurát proti Young Angles Košice a prehrali naozaj hrozne 4:55. Nový majster však podobne naložil aj ostatným družstvám, iba Šamorín mu ako tak vzdoroval, keď prehral 31:67,“ pripojila Jarinová.

Žiačky (U 14) mali svoje „Slovensko“ v Košiciach. Ružomberské dievčatá s jedným víťazstvom a štyrmi prehrali obsadili piate miesto. „Kvôli zraneniam nám na finálovom turnaji chýbali Saskia Borovská a Anna Korčáková. V úvodom zápase proti Piešťanom si v prvej štvrtine podvrtla členok Viktória Dubovská a už sa na ihrisko nevrátila. Bol to možno kľúčový duel v boji o medailu, ktorý sme smoliarsky prehrali o jediný bod – 62:63,“ uviedol kouč ružomberského družstva Igor Vanko.

Majstrovstvá Slovenska žiačok: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajočky 62:63, Páteková 20, Kajdová a Sliacka po 13, Ružomberok – Slovan Bratislava 42:19, Kajdová 14, Páteková 12, Ružomberok – CBK Košice 24:70, Páteková 6, Dubovská a Kajdová po 5, Ružomberok - BK AŠK Trnava 37:59, Páteková 13, Kajdová 6, Ružomberok – Young Angels U 14 31:43, Sliacka 12, Páteková 9. Poradie: 1. CBK Košice, 2. Young Angels Košice, 3. BK AŠK Slávia Trnava, 4. ŠKP 08 Banská Bystrica, 5. BAM Poprad, 6. MBK Stará Turá.

Majstrovstvá Slovenska starších minižiačok: MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica 37:35, Kajdová 17, Jarinová 6, Ružomberok – BAM Poprad 34:25, Jarinová a Kajdová po 13, ŠBK Šamorín – Ružomberok 34:22, Oravcová 7, Jarinová 6, Ružomberok – Young Angels Blue Košice 4:55, Oravcová a Štefančová po 2, MBK Stará Turá – Ružomberok 30:38, Kajdová 10, Oravcová 7. Poradie: 1. Young Angels Blue Košice, 2. ŠBK Šamorín, 3. MBK Ružomberok, 4. ŠKP 0B Banská Bystrica, 5. BAM Poprad, 6. MBK Stará Turá. Do All Stars „A“ sa dostala aj Ružomberčanka Veronika Jarinová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia