Z domácej karantény sa vracajú na ihrisko

Z domácej karantény sa vracajú na ihrisko

RedakciaŠport31.3.2021

Postupne po covidovej výluke sa vracajú chalani do tréningového procesu i činovníci na svoje miesta v realizačnom tímu. Osemnásť hráčov do poľa plus traja brankári. Také boli dnešné cifry pod Čebraťom. Od vypuknutia pandémie v klube, najvyššie.

Svoj „flek“ po domácej karanténe už zaujal aj hlavný kouč ružomberských futbalistov Ján Haspra. „Je to perfektný pocit. Človek prišiel na svet na to, aby aj pracoval. Ja som dva týždne nemohol robiť nič. Konečne som sa zase vrátil k svojej robote, ktorú mám veľmi rád,“ vyznal sa už zdravý Haspra, pri tradičnej káve a „cigaretke“ pred východnou tribúnou. „Postupne prichádzajú aj hráči, podľa toho, kedy ich choroba zasiahla. Zatiaľ ešte nie sme kompletní. No hlavne pevne verím, že už nikto nový pozitívny nepribudne a že sme sa tej pliagy zbavili.“ V pondelok „kabína“ opäť prešla antigénovými testami a bez jediného nálezu, čo len vylepšilo náladu.

Uplynulý týždeň Ružomberčania zdecimovaní koronou ukrojili akurát tri tréningové jednotky, no momentálne už oprášili starý mód. Dnes chlapci dostávali do tela počas dvoch fáz. „Čo mám informácie, tak všetci hráči mali ľahký priebeh covidu. S ich návratmi na ihrisko však musíme rozumne nakladať. Hoci, nepociťujú žiadne zdravotné problémy. Len postupne ich dostávame do záťaže,“ pokračoval Haspra.

Po asociačnej prestávke v sobotu Ružomberok vycestuje do Nitry. „Netajím, mám obavy, ako chalani budú nahotovaní. Niektorí nastúpia s minimom tréningov. V súčasnej situácii ešte viac ako inokedy svoju rolu zohrá morálka a futbalové srdce. Na tom musíme všetko postaviť,“ dodal prvý muž ružomberskej lavičky.

V piatok si kompletná druťina antigénové testy zopakuje.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia