Z druhej polovice ružomberskej tlačovky - prvou métou horná šestka

Z druhej polovice ružomberskej tlačovky - prvou métou horná šestka

RedakciaŠport2.2.2023

Dnes (2. februára) sa tlačová konferencia MFK Ružomberok v Bratislave, po horúcej novinke, a to odštartovaní zaujímavej spolupráce jediného prvoligistu, ktorý sa ani raz nemusel rozlúčiť s našou najvyššou futbalovou súťažou, so stávkovou spoločnosťou Niké, prehupla do druhej „polky“. Tu sa témou stala jar futbalovej Fortuna ligy. Do nej mužstvo trénera Petra Struhára vstúpi 11. februára domácim duelom proti Michalovciam.

Ružomberok zimuje na piatej pozícii s bilanciou 5 víťazstiev – 9 remíz – 4 prehry. S 24 – bodovým ziskom stráca päť bodov na štvrtú Podbrezovú a desať na tretiu Trnavu. Na druhej strane Liptákom poriadne na chrbát dýcha šiesta Žilina (22 bodov), no aj ďalšie tímy – siedma Dukla Bystrica (21 bodov), ôsme Michalovce (21) i deviaty Trenčín (20).

Po euforickej sezóne, keď chlapci získali titul vicemajstrov, samozrejme, očakávania boli vysoké a stále aj zostávajú, hoci po jesennej časti, to až tak ružovo nevyzerá. Až do konca základnej časti ideme bojovať o prvú šestku. Keby sa mužstvo ocitlo v druhej polovici, bol by to neúspech. Naše ambície sú a takisto musia byť, už tradične, vysoké. Klub pravidelne myslí tiež na účasť v európskych pohárových súťažiach. To platí aj teraz,“ vyhlásil generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Kouč ružomberského mužstva Peter Struhár dostal otázku, či prestup kanoniera Martina Regáliho do belgického KV Kortrijk, nebol pre neho najväčšou nočnou morou. „Za Maťa hovoria čísla, ktoré potvrdzoval v každom zápase. V klube sme však na jeho odchod boli pripravení už od lanského leta. No ešte zostal u nás, keďže hrala sa Konferenčná liga. Som rád, že chalan takto zužitkoval svoju poctivú robotu a získal zahraničný angažmán. Samozrejme, teraz je pred nami úlohu, aby sme ho dokázali nahradiť. Smelo môžem povedať, že naši mladí hráči sa v príprave sľubne ukazujú. Možno časom vychováme podobné typy futbalistov ako bol Regáli,“ vravel šéf ružomberského realizačného tímu. „Čo sa týka zostavy na prvý ´majstrák´ proti Michalovciam, asi na osemdesiat percent poznám už základnú jedenástku. No nechcem predbiehať, veď takmer každý týždeň sa stretávame s nejakou nepríjemnosťou,“ dodal P. Struhár.

Nový kapitán MFK Marek Zsigmund, keď pásku prevzal po bardovi Jánovi Maslovi, sa vrátil aj k doterajším deviatim remízam, ktoré liptovský kolektív v tomto parametri pasujú za nepopulárneho lídra jesene. „Áno bolo ich veľa,“ pritakal 25 – ročný stredopoliar. „Myslím si, že je to o detailoch. Kým v predchádzajúcej sezóne sa šance premieňali, teraz sa to opačne otočilo. Verím, že aj v tomto smere nastane zlepšenie a budeme bodovo úspešnejší.“ Na otázku, v čom by mala byť najväčšia sila mužstva, „Žigo“ odvetil: „V našom tíme. Všetci sme Slováci, všetci si rozumieme a sme aj výborní kamaráti.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia