Z futbalovej tlačovky pred jarou

Z futbalovej tlačovky pred jarou

RedakciaŠport11.2.2021

Najprv, po základnej časti, potvrdenie hornej polovice a potom sa uvidí. Takýto jarný zámer rezonoval na dnešnej tlačovej konferencii pod Čebraťom.

Momentálne šiesty Ružomberok v zostávajúcich štyroch kolách základnej časti našej najvyššej súťaže v sobotu privíta majstrovský Slovan, potom vycestuje do Zlatých Moraviec, ďalej doma vyzve Senicu a na záver hrá v Žiline. Na otázku, s akým bodovým plánom spája túto porciu, hlavný kouč Ruže Ján Haspra odvetil: „Nemám dáko rád výraz bodový plán. Ten môžem nosiť akurát vo svojej hlave a nepôjdem s ním na bubon.“ Hneď na to šéf ružomberského realizačného tímu prešiel k žrebu. „Sú to zápasy s veľmi kvalitnými súpermi. S niektorými mužstvami si to o postup do hornej šestky, čo je náš hlavný cieľ, rozdáme na priamo. Musíme v nich byť bodovo úspešní a zbaviť sa doterajšej ťarchy remíz, pretože tých už bolo dosť. Keď budeme v prvej polovici, tam už je možné všetko. Z chlapcov spadne nervozita, čo by bola voda na náš mlyn.“

Aj kabína je stotožnená s klubovým cieľom. „Ideme od zápasu k zápasu a za bodmi. Musíme dať do toho všetko a neriešiť, či proti nám stojí Slovan, alebo Senica. Veríme, že do hornej ´polky´ sa nám aj podarí dostať,“ pripojil kapitán mužstva Ján Maslo.

Umelá tráva, vlastná posilňovňa na štadióne a okolité terény, to boli miesta, na ktorých (od 7. januára) prebiehala zimná „makačka“ ružomberských futbalistov na jarný zápasový program. „Celú prípravu sme absolvovali v domácich, celkom slušných podmienkach. Všetky zámery, ktoré sme mali, boli splnené do bodky. Mužstvo odohralo päť prípravných stretnutí, s výsledkami lepšími i horšími, čo platilo aj o hernej kvalite. Veď na to sú takéto zápasy, aby sme sa zlepšovali. Zádrhelom tohto obdobia bolo veľa zranených hráčov, čo vyplývalo buď z tvrdosti v samotných stretnutiach, či veľkého nasadenia na tréningoch. Skúšali sme i nové herné systémy, lebo chceme byť pre súperov menej čitateľní.“

V zime sa nezrealizovali žiadne väčšie nákupy, pod Čebrať prišli akurát mladíci 19 – ročný Oliver Luterán z Popradu a ešte o dva roky mladší Jakub Luka zo Žiliny. Naopak z mužstva sa porúčali traja kmeňoví hráči – brankár Matúš Macík (Sigma Olomouc), Matúš Kmeť (AS Trenčín) a Ladislav Almási (FC Achmat Groznyj – Rus.). Ružomberok opúšťajú hotoví hráči, avšak zrušením vlastného „béčka“ sa dopĺňanie kabíny skomplikovalo. „Áno, ten výber je čoraz užší, lebo B mužstvo nemáme. Nikoho z nás, ani z vedenia to neteší, lenže ak klub mal ďalej fungovať, tak tento krok bol nutný. Umožnil nám pokračovať vo Fortuna lige. Odchody hráčov sú veľmi bolestivé, nič iné však nezostáva, len sa s nimi vysporiadať a nahradiť ich novými chlapcami,“ vysvetľoval Haspra.

Suverénne najskúsenejším mužom v MFK J. Maslo, ktorý 5. februára oslávi 35. narodeniny. „V kádri máme kopec mladých hráčov, no je tam aj stredná generácia. Káder je vhodne poskladaný, pričom noví chalani sa rýchlo aklimatizovali. V Ružomberku však nikdy nebol problém s kabínou,“ vravel takmer dvojmetrový stopér a pri podpichnutí, či tínedžeri si nepýtali povolenie na tykanie zareagoval: „Nič také sa nedialo.“

Káder MFK Ružomberok – brankári: Jakub Červeň, Tomáš Frühwald, Ivan Krajčírik, obrancovia: Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Matej Madleňák, Matej Čurma, Lukáš Kojnok, Jakub Luka, stredopoliari: Oliver Luterán, Jakub Rakyta, Dalibor Takáč, Matej Kochan, Adrián Macejko, Marek Zsigmund, Timotej Múdry, Dávid Filinský, Dalibor Takáč, Adam Brenkus, Peter Ďungel, Tomáš Kubík, útočníci: Martin Regáli, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Rastislav Kružliak, Martin Boďa.

Príchody: Oliver Luterán (FK Poprad), Jakub Luka (MŠK Žilina), Rastislav Kružliak (skončenie hosťovania v FK Dubnica), Tomáš Kubík, Adrián Macejko, Jakub Rakyta (všetci z vlastného dorastu).

Odchody: Matúš Macík (Sigma Olomouc), Matúš Kmeť (AS Trenčín), Ladislav Almási (FC Achmat Groznyj – Rus.), Alex Holub (Tatran Liptovský Mikuláš – hosť.).

Prípravné zápasy: MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2, Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4, Ružomberok – Partizán Bardejov 3:0, Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – Ružomberok 2:0, Ružomberok – FC Košice 1:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia