Z Likavky vyšiel dvojnásobný svetový šampión v kulturistike

Z Likavky vyšiel dvojnásobný svetový šampión v kulturistike

RedakciaŠport10.11.2021

V známom španielskom letovisku Santa Susanna sa konali majstrovstvá sveta v kulturistike (IFBB World Championships). Famózne na nich zažiaril likavský rodák Vladimír Holota, ktorý v kategórii Mens Bodybuilding získal dva tituly – vo váhe do 100 kg a v „absolútke“.

Prvý raz som štartoval na svetovom šampionáte v roku 2019 v Dubaji, kde som zvíťazil v kategórii do 95 rokov. Do Španielska som cestoval s ambíciou zopakovať zlato spred dvoch rokov, ale o váhu vyššie. To bol hlavný cieľ. S titulom absolútneho majstra sveta som nerátal, taký plán nebol. Byť najlepší zo všetkých, veru nie je jednoduché, no vyšlo to,“ uviedol 30 – ročný pretekár, ktorý s kulturistikou začínal ešte ako štvrták na strednej škole, keď „fitko“ začal navštevovať z pasie, aby niečo robil pre seba a tiež pre svoju postavu.

Moju radosť na majstrovstvách sveta ešte umocnila prítomnosť priateľky Ivetky. Spolu sme si to užili. Všetko, čo sa udialo, som musel najprv vstrebať. Boli to úžasné pocity,“ vyznal sa Vladimír Holota, ktorý v rodnej obci absolvoval „zéešku“ a potom v štúdiu pokračoval na Strednej škole podnikania v Martine. Po matúre mal obľúbené fitnes centrum v Ružomberku, kde rysoval svoju muskulatúru. v roku 2016 sa presťahoval do Zvolena a na tejto adrese pôsobí ako osobný tréner.

Pri otázke o najbližšej budúcnosti, dvojnásobný svetový šampionát najprv mykol plecami. „Medzi amatérmi som dobyl vrchol. Teraz uvažujem, čo ďalej. Črtajú sa dve možnosti. Buď štartovať na ďalšom ´svete´ v najťažšej váhe nad 105 kg a tam sa pokúsiť o zlato, alebo využiť profesionálnu kartu, na ktorú mi vznikol nárok a prestúpiť k profesionálom,“ odkryl svoju dilemu likavský bohatier, ktorý momentálne žije pod Pustým hradom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia