
Na Sviatok práce sa uskutočnil celkove druhý a oficiálne 1. ročník Charitatívneho behu Liskovským chotárom.
Tak ako bolo vopred avizované, výťažok z pretekov, podobne ako vlani pri ouvertúre, smeruje Materskému centru Nevedku Ružomberku.

Dnes (7. mája) riaditeľ podujatia a jeho zakladateľ Jozef Bukový odovzdal šek v hodnote 1 617 eur štatutárnej zástupkyni Nevedka Andrey Dobošovej. „Nesmierne sme za to vďační,“ povedala pre náš portál šéfka obdarovaného materského centra. „Celá táto čiastka pôjde pre rodiny autistického spektra a aj na náš tradičný letný tábor. Vďaka takejto pomoci si ho budeme môcť spestriť.“

Nevedko bol opäť aj neoddeliteľnou súčasťou liskovského bežeckého podniku. „Kým vlani sme pre deti v tamojšom areáli pripravili projekt s výtvarnou technikou, teraz došlo k zmene a používali sa farebné pásky, fixy i nožnice. Zatiaľ, čo rodičia behali, ich ratolesti mali program v našom kútiku. Tentoraz to mala na starosti moja kolegyňa Ľubomíra Abrahámová,“ doložila Andrea Dobošová.
Foto: autor
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia