Z mladých lyžiarov sa stali triatlonisti

Z mladých lyžiarov sa stali triatlonisti

RedakciaŠport6.6.2019

Nikto by ani netušil, že ide o mladú ružomberskú lyžiarsku zmenu. Hrabovo síce tieto decká dôverne poznajú, veď v zime odtiaľto v kabinkovej lanovke pravidelne naberajú kurz Málinô Brdo na „ich“ kopec, kde pilujú slalomárske majstrovstvo, ale tentoraz sa zišli s diametrálne v inej výstroji a skôr kondične nastavení.

Vymyslel som pre našich členov triatlon, nie klasický, ale celkom zaujímavý a atraktívny,“ rozhovoril sa šéftréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Ján Grib. „Súťaž pozostávala z troch disciplín – z paddleboardu v pozícii kajak, len mimochodom, ten sme trénovali celý týždeň na Hrabovskej nádrži, ďalej z jazdy na horskom bicykli a klasického behu. Proste, taká všehochuť. Samozrejme, sám som si predtým svoj výmysel otestoval. Potreboval som tiež vedieť, že asi za aký čas sa dá takáto porcia zvládnuť. Každý musel bojovať hlavne sám so sebou, štartovalo sa individuálne, intervalovým spôsobom.“ vravel ďalej Grib.

Priekopnícky čin hlavného trénera LK Ružomberok sa stretol s veľmi pozitívnou odozvou. „Pretekalo okolo dvadsať chlapcov a dievčat, nechýbal zdravý súťažný náboj, akcia sa páčila aj rodičom, pristavili sa tiež náhodní okoloidúci. Bolo naozaj fajn, samozrejme ocenili sme aj medailistov v jednotlivých kategóriách. Absolútne najlepší čas dosiahol starší žiak Adam Nižňanský,“ líčil netradičné lyžiarske „stretko“ Grib a jedným dychom vyhlásil, že nešlo len o dáku lastovičku. „Výkony máme zaznamenaní v tabuľkách. Po skončení letnej suchej prípravy sa takto znovu v Hrabove otestujeme a budeme môcť porovnať kondičné parametre. Možno z nášho triatlonu sa stane tradícia.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia