Z neúspechu na Česko-Slovenskom pohári si treba zobrať poučenie

Z neúspechu na Česko-Slovenskom pohári si treba zobrať poučenie

RedakciaŠport13.3.2023

Víťazom 2. ročníka Federálneho pohára basketbalistiek v Hradci Králové sa stalo družstvo Žabiny Brno, ktoré vo finále zdolalo obhajcu prvenstva, domáci Sokol, 101:77. Bronz si vybojovali Piešťanské Čajky, keď vyhrali nad KP Brno 64:59.

Na poslednom 8. mieste skončil MBK Ružomberok, čo bolo určite nemilé prekvapenie. V stretnutí o siedmu priečku „žabky“ zostali na štíte BLK Slávia Praha (65:77). Avšak jednoznačne o najväčšie sklamanie sa reprezentant dolného Liptova postaral v sobotu, keď nestačil na Šamorín 51:61.

Je pravda, že Ruža sa na východe Čiech musela zaobísť bez maródujúcej Viktórie Havranovej a okrem prvého zápasu proti KP, jej chýbala aj ďalšia dôležitá persóna z oblúka Andrea Andělová, no aj a tak sa právom od druhého tímu Niké extraligy čakali lepšie výkony a iné štatistiky.

Celkove to bolo veľmi dobré podujatie, zaujímavá konfrontácia s českými tímami, akurát v nešťastnom termíne. Od svojich hráčok som určite čakal viac, hoci sme neboli kompletní. O tom sa ani netreba baviť. Samozrejme, nie som spokojný. Hlavne ma škrie naša nedisciplinovanosť. Straty lôpt, nedodržiavanie vecí, ktoré sme si povedali, chýbajúca snaha a naivita v obrannej fáze,“ konštatoval po trojdňovom podujatí kouč ružomberských žien Juraj Suja.

Konečné poradie: 1. Žabiny Brno, 2. Sokol Hradec Králové, 3. Piešťanské Čajky, 4. KP Brno, 5. Slávia Banská Bystrica, 6. ŠBK Samorín, 7. BLK Slávia Praha, 8. MBK Ružomberok.

Už v stredu (15. marca) začína play-off našej najvyššej súťaže pod ženskými košmi a ružomberské basketbalistky o 17. hod. vo svojej Koniarni nastúpia proti BAM Poprad.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia