Z press centra sa stalo odberové miesto

Z press centra sa stalo odberové miesto

RedakciaŠport5.6.2020

Súčasťou reštartu Fortuna ligy je aj povinné testovanie hráčov a realizačných tímov jednotlivých mužstiev na COVID – 19. Táto procedúra prebieha na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL.

Dnes ráno boli odobraté vzorky na štadióne pod Čebraťom. Najprv v tlačovom stredisku išli s „kožou na trh“ tréneri a ostatné persóny realizačného tímu A mužstva MFK Ružomberok a po nich „kabína“.

Kým kouč brankárov Ľuboš Hajdúch z miestnosti vychádzal trochu otrasený, tak hlavný tréner Ján Haspra testovanie zvládol absolútne hrdinsky. „Akéže obavy, veď ja som bývalý zdravotník. Išlo len o jemné pošteklenie v nose a v ústach,“ dal sa počuť dobre naladený Haspra a pripojil: „Dúfam, že všetci budeme mať negatívne výsledky. Sme šťastní, že sa súťaž dohrá, tak je našou povinnosťou byť maximálne ústretoví a spraviť všetko, čo sa od nás vyžaduje.“

Aj kapitán Ruže Ján Maslo krátku chvíľku zvládol so vztýčenou hlavou. „Nevedel som čo ma čaká, no bolo to úplne v pohode. Tých pár sekúnd musí každý vydržať. Hoci môžem prezradiť, že polovica kabíny sa testovania bála. Celkove toto ´pravidlo´ vnímam veľmi pozitívne,“ konštatoval stopér MFK. V podobnom duchu hovoril tiež stredopoliar Dalibor Takáč. „Bolo to bez problémov, myslel som, že pôjde o niečo horšie. Je to veľmi správna vec, jednoznačne v záujme zdravia. Aj keď nepredpokladám ani jeden pozitívny výsledok, veď u nikoho sa neprejavovali ani najmenšie symptómy.“

Nechýbali ani chalani, ktorí z malej „mučiarne“ prichádzali so zarosenými očami. „Pichanie do nosa bolo nepríjemné, hlavne do druhej dierky. Samozrejme, každý to znáša inak,“ odkryl svoje pocity Matej Čurma. „Chýbal mi aj ranný rituál, nemohli sme jesť a piť. Už sa teším, že si niečo zahryznem,“ doplnil pravý bek. „Áno, riadne mi tečú slzy, hoci psychicky som sa na testovanie pripravoval,“ nehanbil sa priznať ďalší člen ružomberskej defenzívy Lukáš Kojnok. „Nechápem, ako niektorí chalani opúšťali miestnosť s úsmevom. Všetci však chceme dohrať ligu, takže museli sme aj dačo vytrpieť,“ pridal 23 – ročný chalan.

Výsledky dnešných ružomberských testov by mali byť známe do 48 hodín.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia