Z prvého triumfu ružomberských basketbalistiek v play-off o zlato, mal ohromnú radosť aj Milan Fiľo

Z prvého triumfu ružomberských basketbalistiek v play-off o zlato, mal ohromnú radosť aj Milan Fiľo

RedakciaŠport17.4.2022

Bol som ešte v aute, keď som počul, že je stav 10:10, netajím, v mojom vnútri bola aj nervozita, ako to dopadne. V závere polčasu už dievčatá získali mierny náskok. Je to veľmi nádejné a verím, že dnes vyhráme.“ Takto sa včera s nami o svoje prvé dojmy, po prvej zápasovej „polke“ podelil podnikateľ Milan Fiľo, dlhoročný veľký podporovateľ ružomberského športu, ktorý do Koniarne zavítal na otvárací finálový duel Niké extraligy basketbalistiek MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky (53:51).

“Radšej už poďme späť, aby nám náhodou neušla dáka minútka,“ napádal M. Fiľo svoju spoločnosť cez prestávku v malej klubovej miestnosti. Druhá časť ohromnej „bitky“ o prvý a mimoriadne dôležitý zápasový „bodík“ v sérii play-off, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, ako vtiahla do deja krásne zaplnenú halu, tak aj majiteľa Mestského futbalového klubu Ružomberok a tiež stáleho a žičlivého mecenáša podkošovej Ruže, ktorý bol tiež pri jej historických miľníkoch – tituloch európskych klubových šampiónok v rokoch 1999 a 2000 a chrbtom sa neobrátil a ani v časoch, keď slovenskej basketbalovej mekke hrozil takmer kolaps.

Duel vygradoval úžasným „napinákom“. Až záverečný klaksón spustil emócie na lavičke MBK. Vo veľkom dramatickom predstavení ružomberské družstvo ukázalo obrovskú vnútornú silu a nesmiernu túžbu po víťazstve. Domáci diváci, na čele s fanklubom zo všetkých síl včera hnali svoj tím, ale ani na chvíľku neskĺzli za hranu únosnosti. Takisto vytrvalosť zdobila skupinku priaznivcov Čajok.

Áno, užil som si to,“ vravel ešte plný nadšenia M. Fiľo, ktorý duel, so všetkými finálovými ingredienciam,i sledoval v spoločnosti konateľa MBK Ružomberok Michala Lazára a svojich priateľoch, doktorov Vladimíra Masaryka a Tibora Letka. „Po dlhom čase som bol na basketbalovom zápase. Na vlastné oči som mohol vidieť, koľko bojovnosti dokážu naše dievčatá vydať zo seba. Každá jedna pristúpila k svojej roly maximálne zodpovedne. Ruža je krásna veľká kvetina a naše hráčky zase majú krásne veľké srdiečko. Mám z toho veľmi príjemný pocit. Otvoriť sériu úspešne, je mimoriadne cenné.“

Po vydarenom podvečeri si M. Fiľom podal ruku aj s koučom Jurajom Sujom, ktorý dolnoliptovský kolektív priviedol už k trom extraligovým prvenstvám. „Nášmu trénerovi som zagratuloval a poprial, aby jeho družstvo zvládlo aj ďalšie dve stretnutia. Jemu i dievčatám budem držať palce. Podľa toho, čo som videl, tento kolektív má takú silu, aby získal pre Ružomberok ďalší titul. Plne mu dôverujem,“ dodal vzácny hosť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia