Z ružomberského a reprezentačného lodivoda sa po žrebovaní ME stal veštec

Z ružomberského a reprezentačného lodivoda sa po žrebovaní ME stal veštec

RedakciaŠport8.3.2021

Len pred pár dňami sme na našom portáli informovali, že tréner Juraj Suja sa na deviatu sezónu v rade upísal MBK Ružomberok. Dnes ambiciózny kouč svoje myšlienkové pochody na nejaký čas prehodil z klubovej na reprezentačnú koľaj. Ako šéf realizačného tímu slovenského ženského „nároďáku“ netrpezlivo čakal na žreb majstrovstiev Európy, kde svoj tím aj doviedol.

Už dlhšie bolo známe, že podľa nového pravidla si naše družstvo vybralo hostiteľské Španielsko, kontinentálny šampión z posledných dvoch majstrovstiev. Dnešný žreb rozhodol, že Slovenky sa v A skupine vo Valencii stretnú ešte so Švédskom a Bieloruskom. „Z druhého koša pri žrebovaní som si želal Švédsko alebo Slovinsko a nechcel som Taliansko a Rusko. Z tretieho koša by ma nepotešili Turkyne a Češky, naopak prial som si Čiernu Horu a Bielorusko,“ povedal pre náš portál Suja.

Slovenskému kormidelníkovi sa jeho plány takmer do bodky naplnili. „Áno, musím byť spokojný, no po žrebe nie je dôvod na oslavu. Slovensko do žiadneho zápasu na majstrovstvách Európy nepôjde v role favorita, naopak každé víťazstvo bude veľkým úspechom,“ pripojil Suja.

Európsky šampionát v štyroch štvorčlenných skupinách (v dvoch krajinách – Španielsko a Francúzsko) odštartuje 17. júna 2021 a naša reprezentácia doň vykročí proti Švédsku. „Prvý spoločný zraz v rámci prípravy na ´Európu´ máme naplánovaný na 10. mája,“ prezradil reprezentačný lodivod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia