Z ružomberských futbalistov boli turisti

Z ružomberských futbalistov boli turisti

RedakciaŠport5.10.2021

Ružomberskí futbalisti síce mali „stretko“ na svojom štadióne, ale nevybehli na prírodnú, či umelú hraciu plochu, ani nestlačili kľučku na vlastnej posilňovni. Spolu s realizačným tímom nasadli do autobusu, aby po polhodinovej jazde už po svojich šliapali na známu vysokohorskú Žiarsku chatu.

Včera chlapci absolvovali regeneračný tréning a dnes sme si spoločne boli vyvetrať hlavy. Pôvodne táto túra bola naplánovaná na štvrtok, lenže trochu nás vystrašila predpoveď počasia a tak sa zmenil plán. Myslím si, že počas asociačnej prestávky išlo o vhodnú nefutbalovú aktivitu. Všetci máme za sebou náročné obdobie, pričom posledné zápasy dosť dali hráčom zabrať i psychiky. Preto potrebovali vypnúť a výšľap na Žiarsku chatu, bol na to ideálny. Veď už zase nás čaká ´makačka´, teda plnohodnotný tréningový proces,“ vysvetľoval spestrenie programu tréner Ruže Peter Struhár a priznal, že pri výbere destinácie mu pomohol jeho asistent Peter Tomko. „Nebol som tam ešte nikdy, ale chcel som vidieť aj túto časť Liptova, ktorú mi priblížil kolega,“ dodal hlavný kouč momentálne tretieho tímu Fortuna ligy.

Hráčom sa netuctový nápad páčil. „Bolo to veľmi príjemné, že sme sa takto spoločne vybrali do malebnej prírody. Hoci som z Košíc, poznám mnohé kúty Liptova, ale na Žiarsku chatu som zavítal prvý raz. Aj sme sa porozprávali a utužili partiu. Nebola to však iba obyčajná vychádzka, chalani nezakrývali, že ich bolia nohy, že sú po desiatich kilometroch unavení. Určite dobre sme si vyventilovali hlavy,“ odkryl svoje pocity Dalibor Takáč.

Martin Rymarenko, ktorý pod Čebrať prišiel na ročné hosťovanie z Dunajskej Stredy, ešte len spoznáva liptovský región. „V sobotu sme vyhrali futbalovú bitku o kráľa Liptova a teraz objavujeme jeho zaujímavé zákutia. Pre mňa je to úplne neznáme prostredie, avšak každému sa táto túra musela páčiť. Trošku sme sa odreagovali od futbalu a mentálne si oddýchli. Je to len pozitívne, keď človek viac spoznáva Slovensko,“ vravel ambiciózny krídelník v službách MFK.

Výlet do Západných Tatier bol zážitkom aj pre ružomberského rodáka Mareka Zsigmunda. „Možno som bol v Žiarskej doline ako malý chlapec, no už si na to nepamätám. Tých prírodných krás a hôr v našom okolí je strašne veľa. Bola to príjemná túra, hoci nohám dala zabrať. Už si bolo treba odfúknuť i celkove zrelaxovať. Inak by sme boli celý deň na štadióne a odkrútili dva tréningy. Takýto program sa mi viac páčil, mohol by byť aj častejší,“ pripojil svoj názor „Žigo“.

Počas vysokohorského eventu sa uskutočnila aj jedna milá mini oslava. „Vedúcko“ A mužstva MFK Ružomberok Peter Adamčiak prijímal gratulácie k svojim dnešným 62. narodeninám.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia