Z tlačovej konferencie FC Riga

Z tlačovej konferencie FC Riga

RedakciaŠport20.7.2022

Azda všetci odborníci sa unisono zhodujú, že FC Riga bude zajtra pre ružomberských futbalistov oveľa náročnejšou prekážkou ako v úvodnom predkole Konferenčnej ligy liptovský Žalgiris Kaunas.

Len mimochodom ide o tím, na súpiske ktorého je doslova problém nájsť Lotyšov. „Viem, že Ružomberok má čisto slovenský káder, čo sa mi páči, ale my ideme inou cestou. Cudzincami sa snažíme priniesť vyššiu kvalitu i obohatiť náš herný štýl,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii tréner Lotyšanov Chorvát Sandro Perkovič.

Kouč Rigy na adresu nášho pohárového zástupcu konštatoval: „Každého súpera analyzujeme. Vieme, že Ružomberok mal výborný štart do sezóny. Mužstvo je zložené z kvalitných hráčov. Čaká nás dobrý súper.“ Na otázku, s akým plánom pricestovali na Slovensko, Perkovič odvetil: „Chceme sa prezentovať našou hrou a úspešne vstúpiť do zápasu.“

Podľa trénera Rigy pred prvým súbojom nemožno nikoho pasovať za favorita. „Máme pred sebou ťažký zápas, je to päťdesiat na päťdesiat. Chcem do 2. predkola dobre vstúpiť, hrá sa však na dve stretnutia.“

Rige v aktuálnej tabuľke v lotyšskej Virsligy patrí tretia priečka.

Súper Liptákov dnes dopoludnia priletel do Popradu a svoj prechodný domov našiel v Grand hoteli Jasná. O pol siedmej večer, čiže v čase zajtrajšieho úvodného výkopu stretnutia 2. kola Konferenčnej ligy, Rižania pod Čebraťom absolvovali predzápasovú tréningovú jednotku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia