Z tlačovej konferencie MFK Ružomberok

Z tlačovej konferencie MFK Ružomberok

RedakciaŠport20.7.2022

Futbalisti MFK Ružomberok zajtra (21. júla) v úvodnom zápase 2. predkola Konferenčnej ligy o 18:30 hod. nastúpia proti lotyšskému tímu FC Riga. Na dnešnej predzápasovej tlačovej konferencii boli novinárom k dispozícii tréner mužstva Peter Struhár a ľavý obranca Matej Madleňák.

Slovenský vicemajster v prvom predkole prešiel cez litovský Žalgiris Kaunas (doma 2:0, vonku 0:0) a pobaltský tím vyradil severoírsky Derry City po dvoch víťazstvách 2:0.

Pocity sú určite rozdielne než pred prvým predkolom. Čaká nás iný súper s v súťaži sme sa posunuli ďalej. Navyše máme za sebou aj vydarený vstup do Fortuna ligy v Skalici. Som veľmi rád, že prvé tri súťažné stretnutia sme zvládli a že mužstvo je zdravotne fit. Dôležité je, že hráči si pred zajtrajším zápasom veria,“ rozhovoril sa ružomberský kouč.

Čo sa týka herného štýlu, Struhár nič zvláštne nehotuje. „Žiadne ´prekvapko´ nepripravujeme, dúfam, že súpera prekvapíme tým, čo nám je vlastné, a to je hlavne pohyb a agresivita. Chceme Rigu pritlačiť. Jeho hráči budú mať za sebou cestu, tiež sme doma, na vlastnom štadióne. Za dôležité považujem, aby sme dobre do stretnutia vstúpili a na ihrisku vytiahli svoje silné stránky,“ pokračoval Struhár a prešiel k súperovi. „Čaká nás bývalý majster svojej krajiny, ktorý je veľmi ambiciózny. Potvrdil to aj kúpou čerstvých posíl. V kádri je veľa cudzincov, hráčov z celého sveta, tiež reprezentantov.“ Riga najnovšie získala peruánskeho obrancu Gustava Dulanta, z Argentíny útočníka Luisa Torresa, ktorý prišiel z cyperského Palosu a brazílskeho útočníka Lucasa Rangela.

Kormidelník Liptákov tiež trochu porovnal Rigu so Kaunasom. „Lotyšský tím hrá iným systémom, s rozostavením 4 – 3 – 3, alebo 4 – 2 – 3 – 1. Rozdiel možno bude v napádaní i v rozložení hráčov na ihrisku. Riga má takisto vo svojom strede silné individuality.“

Na tlačovke sa hovorili aj o zajtrajšej očakávanej horúčave. „Oba tímy na tom budú rovnako. Navyše v Lotyšku je chladnejšie ako na Slovensku, takže na teplo by sme mali byť lepšie pripravení,“ podotkol Struhár.

Svoj pohľad na súpera podal tiež Madleňák: „Videl som zápas Rigy s Derry City. Najviac mi utkvelo v pamäti, že Lotyši sa od začiatku snažili o pressing, že hlavne v ofenzíve majú veľmi dobré individuality. No verím, že sme dobre pripravení a zápas zvládneme. Súper disponuje so šikovnými zdatnými hráčmi, ale nevidím dôvod, aby sme sa nimi nemohli popasovať. Všetci sme nastavení tak, že zajtra chceme vyhrať,“ vravel Madleňák.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia