Z vlastného stánku sa presťahovali do Maďarska

Z vlastného stánku sa presťahovali do Maďarska

RedakciaŠport16.1.2023

Najprv absolvovali ešte tréningovú jednotku v domácich podmienkach, aby po spoločnom obede a pobalení batožiny, nabrali autobusom smer maďarský Gyirmót. Na tejto prechodnej adrese pobudnú futbalisti MFK Ružomberok do soboty 21. januára. Súčasťou prípravného kempu sú aj dve zápasové próby.

Ideme za kvalitnými súpermi a dobrými prírodnými hracími plochami. Aj o nejakých päť-šesť stupňov je tam teplejšie,“ rozhovoril sa hlavný kouč ružomberského mužstva Peter Struhár. „Cieľom tohto pobytu je tiež, aby sa mužstvo stmelilo, čo sa týka kolektívu, aby chalani navzájom cítili súdržnosť. Otázka vzťahov je veľmi dôležitá. Predsa do A tímu prišli aj noví mladí hráči, ktorí sa potrebujú s ostatnými zžiť. Určite nám padlo vhod opustenie domáceho prostredia. Takto budeme mať pár dní celý ´mančaft´ pokope. Už zajtra nastúpime proti piatemu celku najvyššej maďarskej súťaže FC ZTE Zalaegerszeg, ktorý o týždeň na to v domácej lige hostí Ferencváros Budapešť. Nuž a v sobotu sa stretneme s druholigovým Szombathelyi Haladás. Ten vedie môj bývalý tréner Michal Hipp. O to viac sa na ten zápas teším.“

Sústredenie absolvuje 21 hráčov do poľa a traja brankári. „Doma zostali dvaja mladíci, ktorí sa pripojili k ´devätnástke,´ Matúš Krištof a Tobias Bujnaček. Takisto chýba Jakub Rakyta, ten sa zranil v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti Považskej Bystrici. Maródi Kristóf Domonkos a Matej Kochan idú podľa individuálnych plánov u kondičného trénera Romana Švantnera v Banskej Bystrici. Martin Boďa je s nami a pomaly sa už zapája aj do činností s loptou. Čo sa týka Samuela Šefčíka, ten trénuje bez akýchkoľvek úľav a predpokladám, že aspoň v jednom stretnutí už nastúpi. Po angíne sa do mužstva vrátil Tomáš Bobček, ktorého v poslednom čase kvárili aj triesla. Chceme ho však mať pod kontrolou a podľa možností znovu zapájať do tréningov,“ doplnil pre náš portál Peter Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia