Za 4087 prvoligových minút šesť gólov a za 190 dve trefy do čierneho

Za 4087 prvoligových minút šesť gólov a za 190 dve "trefy do čierneho"

RedakciaŠport6.12.2021

Keď Samuel Šefčík prestúpil z FC Nitra do Ružomberka, pri jeho mene bolo 63 zápasových čiarok a 6 gólov. Na liptovskej adrese hráč, ktorý s vážnou „koženou“ sa spojil v Slovane Bratislava, si po zranení pripísal ďalšie tri štarty, pričom proti Trenčínu odohral posledných dvadsať päť minút a v ďalších dvoch kolách – v Trnave a v Michalovciach už vybehol na ihrisko v základnej zostave. Za 190 odohraných minút ofenzívny stredopoliar už dvakrát skóroval.

Na Zemplíne v 32. min. poistil vedenie hostí veľmi dôležitým druhým gólom. „Išlo o protiútok, lopta sa dostala k Lukášovi Fabišovi a ja som si pri vzdialenejšej žrdi zakričal. Čakal som, že by ma tam Lukáš mohol nájsť. Celkom dobre som si loptu prebral a prestrelil brankára. Ani som nečakal, že to tak ideálne vyjde. Dlhé lopty na zadnú žrď, aj so ´zatváraním´ často probujeme na tréningoch,“ opisoval vydarený futbalový okamih Šefčík.

Samo sa len trikrát objavil v ružomberskej zostave, avšak iný výsledok ako víťazstvo 3:0, nepozná. „Určite som pri návrate takúto minisériu nečakal. Mám z toho veľkú radosť,“ vyhlásil a k sobotňajšiemu trojbodovému zásahu podotkol: „Na michalovskom, navyše ťažkom ihrisku, nikto nečakal ľahkú záležitosť. Veľmi dobre sme však stretnutie poňali takticky. V optimálny čas prišli góly a mimoriadne dôležitá bola nula vzadu.“

Hoci Šefčík dlho stál, už sa na trávniku opäť cíti ako doma. „Samozrejme, určitý čas mi trvalo, kým sa človek dostal do žiadúceho tempa. Posledné dve stretnutia som sa už cítil fajn.“

Ružomberské mužstvo šliape obdivuhodne, ako dobre namazaný stroj. Pred poslednými dvomi jesennými kolami (doma so Zlatými Moravcami a v Dunajskej Strede), patrí chalanom tretia priečka, keď tri body strácajú na druhú Trnavu a na druhej strane tri body majú plus na štvrtú Dunajskú Stredu, kým piatej Žiline odskočili už na desať bodov. „Ideálne by bolo, keby nuly vzadu pokračovali. Vtedy nemôžete prehrať. Keď si mužstvo drží v obrane čistý štít, lepšie sa aj útočí. Samozrejme, v sobotu so Zlatými Moravcami chceme vyhrať,“ dodal Samuel Šefčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia