Za extraligovými stolnotenisovými stolmi jedno víťazstvo a tri prehry

Za extraligovými stolnotenisovými stolmi jedno víťazstvo a tri prehry

RedakciaŠport4.12.2022

Družstvo Geológu Rožňava, ktorému v extraligovej tabuľke patrí druhá priečka za majstrovskými Vydranmi, keď akurát iba im podľahli 3:6, bolo podľa očakávania nad sily chalanov ŠKST Ružomberok. Tím z Gemera ťahajú dvaja skúsení „borci“, republiková „desiatka“ Ingemar Péter a „dvanástka“ Andriy Sitak. „S tým sa rátalo, že títo hráči naplno zabodujú. Mňa mrzí prehra s ´trojkou´ Rožňavy Jakubom Takáčom, prvý raz som mu podľahol. To, že Martinovi Truskovi sa proti tomuto mužovi hrá zle, je známe,“ uviedla ružomberská „jednotka“ Andrej Kaššay po prehre 0:6, keď domáci získali len štyri sety.

Na druhý deň ružomberskí stolní tenisti naplnili „papierové“ predpoklady a vyhrali nad ŠK Mária Huta z Gelnice 6:2. „S týmto víťazstvom sa rátalo, možno aj na nulu, či na bod. Nebol to však vôbec ľahký zápas. Veď pokojne mohol skončiť aj 6:4 pre nás,“ hodnotil Kaššay, ktorý družstvu pomohol tromi víťaznými „singlami“.

Ženy ŠKST Ružomberok sa pre zranenia dievčat nevedia dať dokopy. V sobotu do Vydrian a Bratislavy, za stoly STC ŠKST cestovali len dve hráčky, dorastenky Linda Majerčíková a Linda Klištincová. A tak sa „baby“ z herní favoritiek sa vracali s prehrami 0:7, keď spolu uhrali len tri sety.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – Geológ Rožňava 0:6, Ružomberok – ŠK Mária Huta 6:2, Kaššay 3, Truska 2, Pindura 1, ženy: SK Vydrany – ŠKST Ružomberok 7:0, STC ŠKST Bratislava – Ružomberok 7:0.

I. liga – muži (skupina východ): ŠKST Ružomberok B – STK Stará Ľubovňa/Jakubovany 9:5, Holubčík, Pilarčík a Mikušiak po 2, Blcha 1, Pilarčík – Holubčík, Mikušiak – Blcha, Ružomberok B – Lokomotíva Košice 7:7, Holubčík 2, Mikušiak, Blcha a Hodor po 1, Holubčík – Pilarčík, Blcha – Mikušiak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia