Za stolmi deľba bodov ŠKST s Rožňavou

Za stolmi deľba bodov ŠKST s Rožňavou

RedakciaŠport11.1.2020

Stolní tenisti ŠKST Ružomberok do extraligovej nadstavby o 1. - 6. miesto vykročili domácou remízou s Geológom Rožňava (5:5).

Bola to vzácne vyrovnaná partia, zápasové misky sa nevychyľovali ani na jednu či druhú stranu. V závere reprezentant Gemera odskočil na 4:5 a domáci „egál“ ratovali v záverečnej štvorhre. Aj čo sa týka pomeru setov išlo o remízu – 20:20.

Boli sme svedkami pomerne dlhého, takmer trojhodinového a dramatického duelu,“ rozhovoril sa prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda. „Remíza, síce nič pre nás nerieši, ale je lepšia ako prehra. Pochváliť musím oboch mladých chalanov Andreja Kaššaya a Martina Trusku. Obaja zahrali veľmi dobre, akurát nestačili na republikovú deviatku Adama Klajbera. Skvele zvládli tiež záverečnú štvorhru, ktorú otvorili dvomi vyhratými setmi. Akurát Michalovi Hodorovi zápasy nevyšiel, ale doteraz takmer celú sezónu mužstvo držal. V jeho prípade to bolo o pár loptičkách,“ doplnil Jahoda.

V prípade víťazstva by sa Ružomberskí tenisti posunuli zo šiestej na piatu pozíciu, čím by si vymenili miesta s Rožňavou. Takto ale všetko zostalo po starom.

ŠKST Ružomberok - Geológ Rožňava 5:5

Body ŠKST: Kaššay Truska po 2, Kaššay – Truska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia