Za zelenými stolmi slušné výkony, ale bez bodového korenia

Za zelenými stolmi slušné výkony, ale bez bodového korenia

RedakciaŠport18.10.2021

V stolnotenisovej extralige muži ŠKST Ružomberok počas víkendu oba zápasy prehrali – s Vydranmi 4:6 a s Galantou 3:6.

Duel s obhajcom titulu s SK Vydrany dotiahli Ružomberčania až do štvorhry, hlavne vďaka Andrejovi Kaššayovi, ktorý uspel v dvoch „singloch“, keď získal dokonca skalp republikovej päťky Zoltána Lelkeša a poriadne hrýzol tiež štvrtého hráča slovenského rebríčka Petra Šeredu, ktorému podľahol až v piatich setoch. „Lelkeša som doteraz ešte nikdy neporazil, dosiahnutý výsledok si veľmi cením. Ani so Šeredom nebolo víťazstvo vzdialené. Viedol som 2:1 na sety, žiaľ v štvrtom, za stavu 9:9, som zbytočne pokazil dve loptičky, vrátane servisu. Aniby ma nenapadlo, že proti takému hráčovi, ako je Šereda, môžem niečo hrať,“ vravel Kaššay.

Galanta mala byť „papierovo“ ľahším sústom, avšak domáci stolní tenisti ju zdolali len na sety (20:18). „Vôbec to nebolo také jednoznačné, ako by sa zdalo pri pohľade na konečný výsledok, skôr naopak, veď päť dvojhier sme prehrali 2:3. Stretnutie s Galantou prinieslo aj nejaké konflikty, či sporné loptičky. Súperovi vychádzali koncovky a to zavážilo. Napríklad Samo Arpáš viedol 2:0 na sety a prehral 2:3. Podobný zápas odohral tiež Matej Truska,“ pripojil Andrej Kaššay, momentálne líder ružomberského tímu.

Výsledky: ŠKST Ružomberok – SK Vydrany 4:6, Kaššay 2, Arpáš, Truska, Ružomberok – TJ Gastro Galanta 3:6, Kaššay 2 (1 x w.o.), Arpáš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia