Za zelenými stolmi výborný víkend mužov ŠKST Ružomberok

Za zelenými stolmi výborný víkend mužov ŠKST Ružomberok

RedakciaŠport10.2.2019

V stolnotenisovej extralige mužov bolo na programe posledné dvojkolo v nadstavbovej skupine o 1. - 6. miesto. V ňom sa vytiahli muži ŠKST Ružomberok, keď vo Vranove nad Topľou vyhrali 6:4 a doma remizovali s Čadcou 5:5.

Vo Vranove sa zrodilo milé prekvapenie. „Áno, je to skvelý výsledok,“ pritakal prezident a hrajúci tréner ružomberského klubu Dalibor Jahoda. „Bola to veľká dráma so šťastným koncom pre nás. Andrej Kaššay za stavu 4:4 zdolal domáceho Feča 3:2, keď posledný set vyhral na pätnásť. V záverečnej štvorhre naša dvojica Kaššay – Truska prehrávala už 0:2, v piatom sete 2:9 a predsa duel otočila.“

Krásny výsledok z horného Zemplína otvoril ružomberským stolným tenistom dokonca cestu k tretej priečke pred play-off. K nej na druhý deň potrebovali víťazstvo nad Čadcou. To sa aj črtalo, domáci viedli 4:2 i 5:3. V kľúčovej dvojhre, ktorá mohla celú bitku ukončiť ale Kaššay zostal na rakete Blažeka (1:3) a tak na rad prišla štvorhra. Tú vyhrali Kysučania 3:1 a celkové skóre dotiahli na „egál“ - 5:5. „Andrejovi Kaššayovi nemôžem nič vyčítať, bol trošku nervózny, lenže bojoval zo všetkých síl. Radoslav Blažek má svoju kvalitu, je to výborný hráč. Vo štvorhre sme spolu Martinom Truskom síce dreli, na začiatku bol stav 1:1, ale musím priznať, väčšia kvalita bola na druhej strane. Dvojica Blažek – Petráš je asi najlepšia na Slovenku a v extralige už dlhšie neprehrala,“ pokračoval Jahoda.

Družstvo žien ŠKST Ružomberok v 9. a 10. kole základnej časti najvyššej súťaže vyhralo za stolmi beznádejne posledného Majcichova, ktorý nezískal ešte ani bod, 6:1 a s „balíkom“ 0:7 sa vracalo od majstrovskej Trnavy, kde si ukoristilo iba dva sety (Frederika Pisarčíková). „Ochorela nám jednotka družstva Dáša Šinkárová, no celá naša sezóna je dosť rozbitá. Všetko nasvedčuje tomu, v budúcom dvojkole zápas proti Dunajskej Strede rozhodne o tom, či sa družstvo dostane do prvej štvorky a bude hrať o medaily,“ dodal Jahoda.

Ružomberskí muži, ktorých napokon v nadstavbe patrila piata priečka, si v play-off (hrá sa na dve víťazstvá) o semifinále zmerajú sily s Vranovom nad Topľou.

Extraliga – muži: MŠK Vranov nad Topľou – ŠKST Ružomberok 4:6, Kaššay a Truska po 2, Jahoda 1, Kaššay – Truska, Ružomberok – MSK Čadca 5:5, Jahoda a Truska po 2, Kaššay 1, ženy: TTC Majcichov – ŠKST Ružomberok 1:6, Divinská a Pisarčíková po 2, Kováčová 1, Pisarčíková – Kováčová, Viktória Trnava – Ružomberok 7:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia