Začal sa Federálny pohár pod ženskými košmi

Začal sa Federálny pohár pod ženskými košmi

RedakciaŠport4.2.2022

Dnes dvomi štvrťfinálovými zápasmi štartuje premiérový Federálny pohár basketbalistiek v piešťanskej Diplomat aréne. O 16. hod. sa začal zápas Slovanka Mladá Boleslav – Young Angels Košice a o 18:30 hod. ŠKP 08 Banská Bystrica vyzve Sokol Hradec Králové. Zajtra (5. februára) je najprv na programe stretnutie o 5. miesto medzi porazenými družstvami z prvého dňa a potom dva semifinálové zápasy. Ružomberské basketbalistky čaká víťaz prvej štvrťfinálovej dvojice.

V prvom rade treba povedať, že nová súťaž nie je taká, ako sme si ju vysnili a ako bola pripravovaná. Mrzí nás, že z objektívnych dôvodov nemôžu štartovať dva kvalitné české tímy Žabiny Brno a KP Brno. Avšak teším sa na víkend, na dva dobrá zápasy. V tejto neľahkej dobe treba poďakovať všetkým družstvám, ktoré sa rozhodli na Federálnom pohári štartovať. Dúfam, že otvárací ročník bude dobrým základom pre vybudovanie tradície,“ povedal pre náš portál tréner žien MBK Ružomberok Juraj Suja.

Pri otázke s akými ambíciami akými štart v Piešťanoch spája, Suja odvetil: „V prvom rade chceme vyhrať sobotňajší zápas. Potom budeme myslieť na druhý. Náš plán je jednoduchý, dobre hrať a posunúť sa ďalej.“

Ďalší program turnaja: 5. februára o 14. hod.: zápas o 5. miesto medzi porazenými družstvami z prvého dňa, o 16.30 hod.: 1. semifinále: Piešťanské Čajky – víťaz 2. štvrťfinálového zápasu, o 19:00 hod.: 2. semifinále: MBK Ružomberok – víťaz 1. štvrťfinálového zápasu, 6. februára o 14:30 hod.: stretnutie o 3. miesto, o 17. hod.: finále.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia