Začína sa bitka o predkolo Konferenčnej ligy

Začína sa bitka o predkolo Konferenčnej ligy

Ján SvrčekŠport23.5.2023

Dnes ružomberskí futbalisti môžu spraviť prvý z dvoch krokov smerom do pohárovej „Európy“. O 17:30 hod. zverenci trénera Petra Struhára v Podbrezovej nastúpia na prvý barážový duel o miestenku v Konferenčnej lige. Zároveň sa bude hrať aj druhé semifinále play-off Banská Bystrica – Žilina. V piatok (25. mája) sa víťazi dnešných zápasov stretnú vo finále baráže na ihrisku lepšie umiestneného mužstva po tabuľkovej časti Fortuna ligy.

Áno, je to pre nás vrchol sezóny,“ pritakal útočník MFK Ružomberok Tomáš Bobček. „Celý futbalový rok sme išli za tým, aby sme boli v hornej ´šestke´, no predovšetkým spravili ´Európu´. Teraz je tá šanca.“

„Železiari“ sa len vlani v lete vrátili do našej najvyššej súťaže, no v roly novica dosiahli na štvrtú priečku, keď ešte v predposlednom kole boli v hre o bronzové medaily. „Ide o silné mužstvo, pričom väčšina chalanov je už dlhšie pokope. Dalo sa predpokladať, že Podbrezová bude hrať dobrý futbal, ale asi nikto nečakal, že sa ocitne tak vysoko. Svoju kvalitu potvrdila tiež v sobotu víťazstvom na Slovane,“ uviedol na adresu dnešného súpera Bobček.

Útočník MFK sa dotkol aj zadných radov súpera: „Vzadu sú nepríjemní. Hrajú na troch obrancov, no keď sa vracajú sú tam aj piati, takže dokážu dostatočne priestor prehustiť. No myslím, že aj na takýto spôsob defenzívy máme svoje zbrane.“

Dvadsaťjedenročný chalan z Lúčok na jar päťkrát skóroval, naposledy v sobotu v Poprade proti Liptovskému Mikulášu (1:2). „Gól ma teší. Dúfam, že mi pomôže. Herne to však z mojej strany nebolo ideálne. Avšak ani z pohľadu celého mužstva. Po zápase zavládlo sklamanie. Chceli sme sa víťazne nastaviť na baráž. Už to ale musíme zahodiť za hlavu a maximálne sústrediť sa na dnešný zápas,“ doložil Tomáš Bobček.

Podbrezová v aktuálnej sezóne ešte nad Ružomberkom nezvíťazila. Doma prehrala 0:2 a pod Čebraťom sa zrodila deľba bodov – 2:2. To všetko sa ale udialo ešte v jeseni.

Rozhodujú: Kráľovič – Hancko, Jekkel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia