Začína sa futbalová jar aj v regióne

Začína sa futbalová jar aj v regióne

RedakciaŠport26.3.2022

Tento víkend sa otvoria aj „štadióniky“ mužstiev šiestej, siedmej a ôsmej ligy Liptovského futbalového zväzu (LFZ). Na konferencii, ktorá sa konala vo štvrtok v Liptovskom Mikuláši, padla definitíva, že odvetná časť odštartuje podľa pôvodného vyžrebovania.

Hoci ešte aj tento týždeň boli nočné mrazy, nechceli sme celé kolo posúvať, veď mužstvá sú pripravené, len by to skomplikovalo situáciu, museli by si hľadať súperov na nejakú próbu Akurát, so zreteľom na stav hracej plochy, došlo k odloženiu troch zápasov v šiestej lige Iľanovo – Hubová, Liptovská Lúžna – Černová a Smrečany/Žiar – Ľubeľa a jedného v siedmej lige Hybe – Partizánska Ľupča. Tieto stretnutia tímy musia odohrať do konca apríla,“ informoval nás predseda LFZ. Igor Repa.

Predchádzajúce dva súťažné ročníky v regionálnych futbalových súťažiach jarný program kvôli pandemických opatreniam bol zrušený, pričom súťažný ročník 2019/2020 úplne anulovaný a 2020/2021 oficiálne uzatvorený, aj s postupmi a zostupmi po jesennej časti. „Verím, že teraz všetky naše súťaže zavŕšime zase v plnom rozsahu,“ pripojil Repa.

Delegáti konferencie schválili rozpočet zväzu na rok 2022 a do čele odvolacej komisie zvolili Danielu Bubniakovú z Likavky.

Tento víkend sa naplno rozbieha tiež jar aj v rámci Stredoslovenského futbalového zväzu. Futbalisti Bešeňovej v štvrtej lige boli v akcii už minulú nedeľu. Dohrávka 13. jesenného kola druhému mužstvu aktuálnej tabuľky však šokujúco nevyšla, keď na ihrisku desiatej Turzovky prehrali 0:8.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia