Začínajú prázdniny na ružomberskom tartane

Začínajú prázdniny na ružomberskom tartane

RedakciaŠport3.7.2019

Prvú lastovičku prinieslo leto 2017. Pri ouvertúre bežeckých pretekov City run Mondi SCP aktéri prvý raz „vybehali“ financie pre prázdninové pohybové aktivity v športovom areáli Základnej školy Zarevúca.

Vo štvrtok (4. júla) sa o 9:00 hod. rozbehne tretí diel atletických tréningov na tamojšom tehlovom tartanovom ovále a v priľahkých sektoroch. Papierenský kombinát Mondi SCP a občianske združenie Ružomberčan za každý odbehnutý „kilák“ na nedávnom City rune vytiahli po jednom eure. Keďže potom ešte konečnú sumu zaokrúhlili smerom nahor, na ružomberské detské športové leto „bratsky“ vyskladali po tisícke, teda unikátny projekt podmurovali čiastkou 2 000 eur.

Naše tréningy sú adresované chlapcom a dievčatám od päť do pätnásť rokov. Tých najmladších budeme učiť hlavne správne behať, skákať a hádzať kriketovou loptičkou. Čo sa týka žiakov druhého stupňa, už by sme chceli popracovať viac na zdokonaľovaní jednotlivých činností. Spestrením budú doplnkové športy i kolektívne hry,“ informovala nás telocvikárka na Zarevúcej Dagmar Petruf-Huťková, ktorá spolu s kolegyňou Ľuboslavou Pastuchovou (tá ma na škole vedie atletické krúžky), budú mať atletický prázdninový kemp pod svojou kuratelou. Tak ako vlani, či predvlani, ráta sa aj s pomocou Ľuboslava Palgutu, jedného z iniciátorov tohto pohybového formátu, z občianskeho združenia Ružomberok v pohybe.

Smelo možno povedať, že atletika, ako kráľovná športu, je neoddeliteľnou súčasťou prípravy azda v každom odvetví. Z nej decká čerpajú základné pohybové návyky, na ktorým môžu potom stavať. Hlavných donorov teší, že zaujímavá myšlienka sa aj skvele ujala. „Vlani v júli boli dni, keď sme mali aj 50-60 detí na jednom tréningu. Celkove čísla boli veľmi vysoké. Teraz sme ale ohraničili dolnú vekovú hranicu na päť rokov. Predtým prichádzali ešte aj mladšie decká i do troch rokov, to už ale bolo, vzhľadom na špeciálny prístup, mimoriadne náročné,“ doplnila Dagmar Petruf-Huťková.

Tréningy sa konajú každý utorok a štvrtok od 9:00 do 10:30 hod. až do 22. augusta. V prípade nepriaznivého počasia sa budú presunuté do telocvične.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia