Zajtra extraligový magnet  v Piešťanoch

Zajtra extraligový magnet v Piešťanoch

RedakciaŠport27.1.2023

Zajtra (28. januára), tretí raz v aktuálne sezóne, proti sebe pod ženskými košmi nastúpia úradujúci slovenský šampión Piešťanské Čajky a vicemajstrovský Ružomberok. Zápas 2. kola nadstavbovej prvej štvorky Niké extraligy basketbalistiek sa v piešťanskej Diplomat aréne začne o 18. hod.

V základnej časti Ruža vonku prehrala 53:75, keď po polčase strácala len tri body 34:37 a na svojej palubovke 66:82, pričom štyri minúty pred klaksónom ešte bolo všetko otvorené – 61:65. Čajky, ktoré v Európskom pohári FIBA absolvovali aj úvodné kolo play-off, v domácej súťaži dominujú a takisto naposledy jasne ovládli finálový turnaj Slovenského pohára. Zverenky trénera Juraja Suju nadstavbový program otvorili domácou prehrou so Sláviou Banská Bystrica 51:56 a uplynulý víkend skončili tretie v „pohári“.

Pred zajtrajším extraligovým šlágrom, prvého a druhého tímu aktuálnej tabuľky, sme hovorili s 26 - ročnou českou legionárkou MBK Ružomberok Andreou Andělovou.

V čom vidíte príčiny, že vstup do nového roka nebol podľa vašich predstáv, keď družstvo sa trochu dostalo do hernej krízy?

„Nepovedala by som, že máme hernú krízu. Myslím si, že prišlo niečo, čo skôr, či neskôr sa muselo po náročnej základnej časti dostaviť. Tam sme každý zápas odmakali na 110 percent.“

Pokračuje však extraliga, zápasom u majstra. Čo treba spraviť, aby vaše družstvo bolo Piešťanom takým zdatným a nepríjemným súperom ako v predchádzajúcich dvoch súbojoch?

„Musíme do zápasu nastúpiť maximálne koncentrovane a hrať celých štyridsať minút.“

Na čo ste po Slovenskom pohári zvlášť kládli dôraz v tréningovom procese?

„Tréningy boli zamerané na streľbu a agresivitu v útoku i v obrane.“

V čom tkvie najväčšia sila Piešťan?

„Družstvo je vyskladané zo skúsených hráčok, ktoré ďalšie dôležité ostrohy nazbierali aj vo FIBA Cupe. Piešťany ťažia z rýchlej hry dopredu a z výškovej prevahy.“

Ako si vybavujete posledný vzájomný zápas s týmto súperom v Koniarni?

„Ten bol do 35.- 36. min. vyrovnaný, bohužiaľ, v závere nám odišli sily.“

Tešíte sa na duel proti sestre Gabriele ? Opäť bude mať špecifický náboj?

„Hrať proti ´ségre´ je určite spestrenie sezóny, ale i za ňu môžem povedať, že na ihrisku to berieme tak, ako keby hrala proti nám ktorákoľvek hráčka z družstva súpera. Či pôjde o špecifický zápas, uvidíme zajtra.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia