Zajtra FK Žalgiris Kaunas - MFK Ružomberok

Zajtra FK Žalgiris Kaunas - MFK Ružomberok

RedakciaŠport13.7.2022

Futbalisti MFK Ružomberok sú už v litovskom Marijampole, kde ich zajtra (14. júla) o 18. hod. čaká odvetný zápas 1. predkola Konferenčnej ligy proti FK Žalgiris Kaunas. Prvý duel uplynulý štvrtok pod Čebraťom vyznel 2:0 pre slovenského vicemajstra.

Ružomberčania už ráno nasadli do autobusu, aby sa presunuli do Popradu. Z tamojšieho letiska potom nabrali smer Kaunas. Po prílete ich ešte čakala štreka autokarom. Náš pohárový zástupca totiž neodohrá odvetu v domovskom stánku svojho súpera, pretože ten nespĺňa kritériá UEFA, ale na štadióne Hikvision s kapacitou šesť tisíc divákov v siedmom najväčšom meste Litvy Marjampole.

Výprava spod Čebraťa odchádzala na zajtrajšiu medzinárodnú konfrontáciu plná zdravého odhodlania.

Vieme, že mužstvo Žalgirisu je veľmi hravé, že vzadu i vpredu chce mať stále loptu pod kontrolu. Vo svojom strede má individuality, na ktoré si budeme musieť dať pozor. O to viac, že nastúpia doma,“ rozhovoril sa tréner MFK Peter Struhár, ktorý od nedele mimoriadne vážne pripravoval svoj tím na spečatenie postupu do druhého predkola. „Všetko chceme riešiť maximálne jednoducho. Zameriame sa hlavne na dobrý pohyb a vyhrávanie osobných súbojov. Našou ambíciou je do zajtrajšieho stretnutia preniesť to, čo nám fungovalo doma. Pred mužstvom bude úloha hrať aktívne v istých priestoroch, znemožňovať súperovi rozvíjať ucelené akcie, pretože v útočnej fáze dokáže byť nebezpečný. Nie je tajomstvom, že Kaunas zvykne mať vyššie percento držania lopty. Aj jeho tréner Vladas Rokas, keď som sa s ním rozprával, priznal, že na tom majú svoju hru podloženú. Doma sme túto zbraň súpera dokázali fantasticky eliminovať. Verím, že niečo podobné sa podarí i zajtra.“

Dnes na palube leteckého špeciálu boli všetci hráči, ktorí figurovali na zápasovej súpiske v prvom meraní síl. Aj Tomáš Bobček, hoci chalana skraja týždňa trápila nejaká viróza. Akurát necestovali reprezentanti do 19 rokov Jakub Luka a Gabriel Halabrín, ktorí po európskom šampionáte vo svojej kategórii, sa len v nedeľu pripojili k mužstvu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia