Zajtra futbalový ťahák pod Čebraťom - vlani bronzová Trnava

Zajtra futbalový ťahák pod Čebraťom - vlani bronzová Trnava

RedakciaŠport20.8.2021

Zajtra v 5. kole našej najvyššej súťaže futbalisti MFK Ružomberok o 18. hod. nastúpia proti deväťbodovému Spartaka Trnava, ktorý do sezóny vstúpil domácim víťazstvom nad Pohroním (2:0), potom podľahol v Senici (1:2) a v posledných dvoch stretnutiach pridal ďalšie plné zásahy – s Liptovským Mikulášom (4:0) a so Zlatými Moravcami (2:0). V Európskej konferenčnej lige UEFA sa "bilí andelé" prebojovali do 3. predkola, kde stroskotali na izraelskom klubu Maccabi Tel Aviv.

Ružomberský tím má päť bodov (bezgólová remíza so Senicou, víťazstvo 3:2 v Trnave nad Sereďou a egál 1:1 v Trenčíne) a k dobru odložený domáci zápas so Slovanom Bratislava.

Trnava má silný tím a niekoľko individualít na svojej súpiske,“ zdôraznil kouč futbalovej Ruže Peter Struhár, ktorého by potešilo, keby mužstvo vo viacerých aspektoch nadviazalo na posledné vystúpenie pod Čákovým hradom, no ešte aj niečo pridalo. „Chlapci veľmi dobre odoberali súperovi lopty, vyskytli sa však určité problémy vo vedení a finalizácii útokov. Ani samotná streľba nebola taká, aká je naša predstava.“ Tréner MFK netají, že počas týždňa pracoval s mužstvom aj na tom, aby sa vyhlo hluchším fázam. „Stalo sa nám, že sme mali slabší vstup do zápasu, či nevydarený prvý polčas. Vieme o našich slabších stránkach a pri ich odstraňovaní sa snažíme tiež mentálne na hráčov vplývať tak, aby odhodlanie nezostalo v kabíne. Spoliehame sa aj na divácku pomoc, veď trnavský tím je všade lákadlo,“ pripojil šéf ružomberského realizačného tímu.

Všetko nasvedčuje tomu, že MFK si v aktuálnom fortunaligovom ročníku zmeria sily zatiaľ s najťažším súperom. „Videl som nejaké zápasy Spartaka v európskej pohárovej súťaži. Na základe toho môžem povedať, že má nepríjemné kraje a šikovný stred poľa. No my sa musíme pozerať predovšetkým na seba a na svoju hru. Určite urobíme všetko preto, aby sme pred svojimi priaznivcami dosiahli prvé domáce víťazstvo. Verím, že kulisa bude početná, veď sa stretnú dva kvalitné tímy, čo je predpoklad dobrého a zaujímavého futbalu,“ dal sa počuť Alexander Mojžiš zo zadných radov MFK.

Trnava sa minulú nedeľu dohodla na ročnej spolupráci s bývalým kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom. Keďže ten, po zranení, ešte len začal plnohodnotne trénovať, jeho štart zajtra pod Čebraťom je viac – menej vylúčený. Určite by futbalista takéhoto kalibra, bol značnou vábničkou.

V predchádzajúcej sezóne obe vzájomné konfrontácie vyzneli pre Spartak, keď doma vyhral 3:1 a na Liptove 1:0.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 25 výhier, 19 remíz, 26 prehier, skóre 83:84.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia