Zajtra Hasprovci vyzvú FC Nitra

Zajtra Hasprovci vyzvú FC Nitra

RedakciaŠport14.5.2021

Naša najvyššia futbalová súťaž dospela do predposledného zvonenia ročníka 2020/2021. V 9. kole dolnej „šestky“ druhý Ružomberok, ktorý stráca bod na vedúcu Sereď, zajtra (15. mája) o 17. hod. privíta poslednú Nitru.

Mužstvo spod Zobora po odchode šiestich hráčov, ktorí dali výpovede pre meškajúce výplaty, pred týždňom doma podľahlo Seredi (0:1). Nádej Nitranov na záchranu stále žije, no už svoj osud nemajú vo vlastných rukách. Ich mínus na Michalovce narástlo na štyri body a na Senicu ešte o „bodík“ viac. „Áno, Nitra sa borí s problémami, lenže na ihrisku budú hráči a nie peniaze. Možno očakávať podobný príbeh ako v predchádzajúcich ôsmich kolách, teda ťažké stretnutie. Obom tímom ide o všetko. Zase to bude viac o hlavách, ako o nohách,“ rozprával tréner mužstva spod Čebraťa Ján Haspra. „Oproti predchádzajúcemu zápasu so Senicou (1:1) musíme byť pevnejší v obrane a kreatívnejší v strede poľa. Tiež potrebujeme, aby ďalším pilierom bolo zdravé sebavedomie,“ pripojil Haspra.

Najlepší ružomberský kanonier Martin Regáli je na cifre desať, ale proti Nitre sa v aktuálnej sezóne ešte nepresadil. „Gól vždy poteší, lenže vôbec nepozerám na seba. Pred nami stojí kolektívny cieľ, zápas zvládnuť a pred posledným kolom mať istú záchranu. Nitra je stále v hre o ďalšiu sezónu vo Fortuna lige, takže určite všetko urobí pre úspech. V žiadnom prípade nečakám ľahký zápas. Čo sa týka nás, v porovnaní s duelom proti Senici, musíme pridať vo všetkých smeroch. Hlavne treba byť agresívnejší a futbalovejší,“ konštatoval Regáli.

V základnej časti sa duel v Nitre skončil remízou 1:1 a v Liptove domácim víťazstvom 3:0. V nadstavbe Hasprovci pod Zoborom prehrali 0:1.

Domácim budú chýbať maródi T. Bobček, Takáč a Ďungel a „vykartovaný“ Kochan. Stretnutie sa odohrá bez divákov.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 19 výhier, 13 remíz, 11 prehier, skóre 58:45.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia