Zajtra krajské derby: Ružomberok - Žilina

Zajtra krajské derby: Ružomberok - Žilina

Ján SvrčekŠport27.10.2023

Do druhej polovice základnej časti Niké ligy futbalisti MFK Ružomberok vstúpia zajtra (28. októbra) proti MŠK Žilina. Stretnutie má výkop o 18. hod.

„Šošoni“, ktorým v tabuľke patrí štvrtá priečka, naposledy doma vyfackali Dunajskú Stredu (5:1). Naopak, mužstvo spod Čebraťa, sa v predchádzajúcom kole dalo v Podbrezovej rozobrať do skrutky – 0:5. To však bol posledný zápas, ktorý na lavičke MFK odkoučoval v úlohe hlavného trénera Peter Tomko. Tri dni po tomto výprasku padla jeho hlava, samozrejme, nie totálne, keďže v „realizáku“ zostal v úlohe asistenta. Svoj „flek“ ale musel prepustiť Oldřichovi Smetanovi. Štyridsaťjedenročný český kormidelník si svoj, a poriadne náročný, zápasový debut odbil v stretnutí Slovnaft Cupu proti Liptovskému Mikulášu, ktorý po remíze 1:1, Liptákov do ďalšieho kola posunul vďaka penaltovému rozstrelu (4:3).

Čas v príprave sme sa snažili maximálne využiť, no zatiaľ sa ešte toho veľa nedalo stihnúť. Chce to dlhšiu dobu,“ uviedol O. Smetana, ktorý sa už zoznamuje aj so slovenskou najvyššou futbalovou súťažou. Samozrejme, najprv začal mapovať najbližšieho súpera. „Žilina je tím s viacerými kvalitnými individualitami. Či sa to týka futbalovej, alebo pohybovej stránky. Mužstvo má svoj vlastný a pre súperov dosť nepríjemný rukopis.“

Na otázku, kedy si sobotňajší večer bude môcť povedať, som spokojný, Smetana bez rozmýšľania odvetil: „To je jednoduchá odpoveď. Každý tréner a dúfam, že aj hráč je spokojný len v prípade, že je mužstvo vyhrá. To platí aj zajtra.“

Za povšimnutie stojí, že Žilina už nastrieľala 28 gólov, pričom má tiež dvoch hráčov na vrchných priečkach v tabuľke kanonierov - Dávid Ďuriš skóroval sedemkrát a Ghančan Henry Addo je na kóte piatich gólov.

Vzhľadom na dnešný maximálne upršaný deň, ružomberské mužstvo predzápasovú tréningovú jednotku absolvovalo na umelej tráve. Nový kouč by mal mať zajtra k dispozícii kompletný káder.

Prvý vzájomný duel v tejto sezóne pod Dubňom sa skončil víťazstvom Žiliny 3:1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 23 víťazstiev – 16 remíz – 46 prehier, skóre: 90:151.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia