Zajtra majú ružomberskí futbalisti skorší budíček

Zajtra majú ružomberskí futbalisti skorší budíček

RedakciaŠport26.6.2021

Zajtra o šiestej ráno výprava ružomberských futbalistov spolu s členmi realizačného tímu naberie autobusom zo štadióna pod Čebraťom kurz poľská Opalenica.

Počas sústredenia budeme mať dostatok času na to, aby sa chalani navzájom stmelili. Do nášho programu zaradíme i teambuilding. Čakajú nás dve prípravné stretnutia, tu sa budeme snažiť o aplikáciu vecí, s ktorými sa pripravujeme na ligovú súťaž, napríklad vysoký pressing, či kolmé prihrávky za obranu súpera,“ rozprával hlavný kouč ružomberského mužstva Peter Struhár. „Ideme do športového komplexu, ktorý už navštívili viaceré reprezentačné tímy. Všetko budeme mať k dispozícii na jednom mieste - ihriská, posilňovňu, či regeneráciu. Už zajtra, po príchode, nás čaká prvý tréning. Bude ľahší, aby sa hráči po ceste trochu rozhýbali.“

Za povšimnutie stojí, že minulú nedeľu 37 – ročný Struhár odohral svoj posledný zápas v tretej lige za Tatran Oravské Veselé, ktorého bol aj trénerom. „Rozlúčka bola vydarená, veď zdolali sme Krásno nad Kysucou 4:1. Šéf klubu Dušan Rejduga mi odovzdal darčekový kôš a dres zo súboja Slovenského pohára proti Slovanu Bratislava (1:6) spred takmer piatich rokov. To bol určite najpamätnejší futbalový zápas v histórii obce,“ vravel ďalej Struhár, ktorý po šiestich rokoch končí v Oravskom Veselom, no nie celkom. „Určite naďalej budem s Tatranom v kontakte. Práve Oravské Veselé by sa najväčšou pravdepodobnosťou malo stať ružomberskou farmou, na základe dohody o striedavom štarte hráčov. Je to ambiciózny klub, takže motivácia našim chlapcom, ktorí budú takto zbierať zápasovú prax, určite nebude chýbať,“ dodal Peter Struhár, ktorý do Opalenice vyrazí s 25 – timi zverencami, z toho tromi brankármi.

Počas poľského kempu náš fortunaligista odohrá dve prípravné stretnutia, v utorok (29. júna) proti Pogoňu Štetín a v sobotu (3. júla) vyzve MKS Chojniczka 1930.

Na sústredenie vycestujú: Ivan Krajčírik. Jakub Červeň, Tomáš Frühwald – Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Lukáš Fabiš, Jakub Luka, Matej Madleňák, Alexander Selecký, Alex Holub, Adam Brenkus, Michal Dopater, Tichomír Kostadinov, Tomáš Kubík, Oliver Luterán, Timotej Múdry, Jakub Rakyta, Samuel Šefčík, Dalibor Takáč, Marek Zsigmund, Matej Kochan, Tomáš Bobček, Martin Boďa, Štefan Gerec, Rastislav Kružliak a Martin Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia