Zajtra o 14:30 hod.: Krasnojarsk - Ružomberok

Zajtra o 14:30 hod.: Krasnojarsk - Ružomberok

RedakciaŠport15.10.2019

Do dejiska zápasu sme docestovali podľa plánu, nevyskytli sa žiadne rušivé momenty. Už máme za sebou aj 90 – minútovú tréningovú jednotku. Vyše miliónové mesto na Sibíri nás privítalo krásnym slnečným počasím, ortuť v teplomere sa vyšplhala na šestnásť stupňov. Menej je už v hale. Ide o známy zimný štadión, kde cítiť chlad z ľadu pod palubovkou. chlad z ľadu,“ ozval sa nám dnes večer (15. októbra) z ruského Krasnojarska tréner ružomberských basketbalistiek Juraj Suja.

Zajtra (16. októbra) tu v aréne Sever slovenský šampión vstúpi do bojov v D skupine Európskeho pohára FIBA. Stretnutie sa začína o 19:30 hod., čo je o 14:30 hod. stredoeurópskeho času.

Ružomberčankám žreb dožičil tretiu najväčšiu sibírsku metropolu tretíkrát za sebou. Vlani v šestnásťfinále náš pohárový zástupca doma vyhral 80:74 a v Krasnojarsku podľahol 72:74, no tešil sa z postupu ďalej. „Odvtedy káder Jeniseju prešiel viacerými zmenami. Klub opustili Američanka z podkošového priestoru i niektoré ďalšie hráčky. Na druhej strane prišli ruské reprezentantky, rakúska rozohrávačka Koizarová, belgická pivotka Linskensová, americká krídelníčka Mc Cray. Pri tíme je už dlhé roky trénerka Oľga Šunejkinová,“ rozprával Suja.

Kouč MBK priznal, že v dejisku duelu sa o súperovi nedozvedel žiadne novinky z kuchyne súpera, takže musí vychádzať len z toho, čo si naštudoval na Slovensku. „Šunejkinová je známa tým, že si nepotrpí zvlášť na organizácii hry, o čom sme sa už mohli presvedčiť. Celkove je súper vyšší než my, ale v tom nevidím problém. Tento parameter my vieme kompenzovať inými vecami. Sám som však zvedavý, ako sa to bude dievčatám dariť v ťažkom súťažnom stretnutí. V príprave sme zvládli súboje proti účastníkom FIBA Cupu, no vážny zápas je o niečom inom,“ vysvetľoval kouč Ruže.

Stále ešte nie je zdravotne celkom fit Michaela Feketeová, ktorú hnevá chrbát, Teodora Turudičová trochu cíti operované koleno a Nikola Dudášová nedávno podvrtnutý členok. Všetky hráčky, spolu ich vycestovalo desať, sú však k dispozícii a plné odhodlania.

Zajtra (v stredu) si ružomberské basketbalistky na miestnom „zimáku“ o desiatej hodine tamojšieho času, čiže u nás o piatej ráno, ešte ľahko zatrénujú a potom sa budú pripravovať na večer.

V domácej súťaž, ktorá sa radí k najlepším v Európe Krasnojarsk po dvoch prehrách (so Spratakom Moskva 72:74 a na palubovke euroligovej Nadeždy Orenburg 52:60), vyhral v nedeľu v Noginsku 79:60.

Lin na stream zo zápasu: http://www.basket-enisey.ru/en/online/

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia