Zajtra o 18. hod. MFK Ružomberok - Tatran Liptovský Mikuláš

Zajtra o 18. hod. MFK Ružomberok - Tatran Liptovský Mikuláš

RedakciaŠport1.10.2021

Bude to kapitola, ktorá vojde do dejín. Dve okresné mestá regiónu Liptova Ružomberok a Liptovský Mikuláš si prvý raz zmerajú sily v našej najvyššej futbalovej súťaži. Oba kluby sa už párkrát stretli v príprave, či na na druholigovom poschodí, pri zápasoch „béčka“ spod Čebraťa a prvého mužstva Tatrana.

Zajtrajšie stretnutie 10. kola Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok a Tatranom Liptovský Mikuláš, ktoré bolo zverené rozhodcovi Petrovi Kráľovičovi, bude však mať úplne iný status. Zápas je aj veľkou diváckou vábničkou. Keďže podľa Covid automatu sa Ružomberský okres dostal do červenej farby, diváci V režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) môžu zaplniť len 25 percent kapacity štadióna.

„Kožená“ v Liptovskom Mikuláši tento rok dosiahla historický úspech, keď mužstvo pod vedením trénera Mareka Petruša ovládlo druhú ligu a postúpilo medzi elitu. V aktuálnej tabuľke Tatranu patrí desiata priečka so siedmimi bodmi (2 víťazstvá – 1 remíza – 6 prehier). Mikulášania vo svojom azyle v Poprade zdolali Žilinu 2:1 a Pohronie 5:1. V predchádzajúcom kole mužstvo remizovalo v Zlatých Moravciach 2:2, hoci do 56. min. prehrávalo 0:2.

Ružomberok, ktorý je piaty sštrnástimi bodmi (3 – 5 - 1) sa minulý týždeň blysol dvomi výsledkami ako hrom, keď pripravil prvú prehru Slovanu (0:1) a vzápätí vyhral v Žiline 2:0. Tieto krásne epizódky sú však už minulosťou a pred chlapcami je ďalšie výzva. Navyše derby zápasy, pre svoju špecifičnosť, málokedy majú favorita. „Určite na ihrisku bude obrovská rivalita. Dosť hráčov Liptovského Mikuláša má nejaké väzby s Ružomberkom. O to viac sa títo chalani budú chcieť vytiahnuť, teda ukázať v tom najlepšom svetle. Tatran je síce nováčik, avšak kostra tímu je už dlhšie pokope, čo považujem za jeho veľkú zbraň. Mikuláš má vo svojom strede zaujímavých hráčov, na čele s Richardom Bartošom, ktorí vedia rozdávať veľmi dobré prihrávky na Lauru, Šveca, či Krčíkovcov. Určite nás čaká nepríjemný a vysoko motivovaný súper. Samozrejme, máme svoj plán, pričom úloha je jednoznačná, doma pridať ďalšie víťazstvo,“ povedal pre náš portál ružomberský tréner Peter Struhár. Cena dobrého výsledku bude o to vyššia, že po víkendovom kole nasleduje asociačná prestávka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia