Zajtra podkošová vábnička: Ružomberok - Piešťany

Zajtra podkošová vábnička: Ružomberok - Piešťany

RedakciaŠport19.11.2021

Zajtra (20. novembra) v športovej hale Koniareň je na programe dohrávka 7. kola Niké extraligy basketbalistiek: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky. Prvá zápasová konfrontácia v súťažnom ročníku 2021/2022 úradujúceho šampióna a vicemajstra, pričom oba tímy sú zatiaľ stopercentné, má úvodný rozskok stanovený na 17. hod.

Samozrejme, Piešťany sú obrovskou výzvou. Je to družstvo, ktoré zatiaľ takisto neprehralo a dva razy zdolalo Young Angels Košice,“ vyhlásil ružomberský kouč Juraj Suja, ktorého sme sa vzápätí spýtali, akoby porovnal Čajky aktuálnej sezóne s predchádzajúcou. „Keby im neboli pre zranenia vypadli dve kľúčové hráčky Češka Andělová a Američanka Jamesová, tak by sa dalo jednoznačne konštatovať, že kvalita družstva je výrazne vyššia než pred rokom. Ale aj takto sú Piešťany silné, vysoké a majú dobrého trénera (Petra Jankoviča, mimochodom Sujovho asistenta pri ženskej reprezentácii, pozn. aut.).“

Výškovú prevahu súperiek by dievčatá, podľa slov svojho kormidelníka, mali eliminovať predovšetkým rýchlosťou a zodpovednosťou.

Po asociačnej pauze sa kompletná Ruža na svojej palubovke stretla v utorok večer. „Snažili sme sa zase dať dokopy nejakú štruktúru našej hry, v obrane i v útoku. Jedna hráčka bolo s chorvátskym ´nároďákom´, ďalšia so srbským a dve so slovenskou reprezentáciou. V rámci prípravy bol to dosť veľký zásah, keďže niekoľko dní polovica tímu robila niečo iné ako v klube. Za tých pár spoločných tréningov sme sa chceli dostať na nejakú vlnu,“ vysvetľoval Suja, ktorý si poklopal, že všetky „baby“ má (konečne) zdravotne fit, pričom už plnohodnotne trénuje i Američanka Motleyová.

Dôležitosť stretnutia si uvedomuje celý kolektív. „Je to pre nás najvýznamnejší a vždy nepríjemný súper v extralige. Radi by sme proti Piešťanom potvrdili formu a výsledky z Európskeho pohára FIBA. Očakávam ťažkú bitku,“ pripojila ružomberská kapitánka Radka Stašová.

Naše dve momentálne najlepšie družstvá sa naposledy stretli 1. mája 2021, v piatom, rozhodujúcom, finálovom stretnutí Niké extraligy, keď Ružomberok vyhral 73:68.

V nedeľu (21. novembra) sa v Koniarni uskutoční ďalší extraligový zápas. Pôjde o 9. kolo, keď MBK o 17. hod. nastúpi proti Slovanu Bratislava.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia