Zajtra podkošová vábnička v Koniarni: Ružomberok - Slávia Banská Bystrica

Zajtra podkošová vábnička v Koniarni: Ružomberok - Slávia Banská Bystrica

Ján SvrčekŠport25.11.2023

V stredu ružomberské basketbalistky odohrali zápas Európskeho pohára FIBA v tureckom Kayseri s Melikgazi (58:83) a zajtra (26. novembra) o 17. hod. ich už čaká šláger 9. kola Niké extraligy proti vicemajstrovi Slávii Banská Bystrica. Tá predvčerom vo FIBA Cupe podľahla pod košmi gréckeho Panathinaikosu Atény 64:66, keď o výsledku sa rozhodlo až v samotnom závere stretnutia.

Včera hráčky boli v ´posilke´ s kondičným trénerom Michalom Matulom a poobede absolvovali regeneráciu. Dnes dopoludnia sme mali ľahký strelecký tréning a opäť sa stretneme o 17. hod. Bude to taká bežná jednotka, samozrejme, nie extra náročná. Ide o to, aby sa dievčatá trošku zaťažili, rozdýchali a aj roztiahli im pľúca,“ uviedol kouč ružomberského družstva Juraj Suja.

Aj „pumy“ sú fibacupovým tímom, ale určite iný level, než súperi Liptáčok v F skupine FIBA Cupu. „To sa nedá porovnať,“ v tejto súvislosti podotkol Suja, ale jedným dychom dodal, že do Koniarne zavíta silný tím. „Slávia disponuje veľkou individuálnou kvalitou. Určite je lepšia ako na začiatku sezóny, postupne sa, aj prirodzene, jej výkony utriasli.“

V posledných dňoch pod Urpínom došlo k jednej významnej zmene v kádri, keď v tíme skončila slovenská reprezentantka Sabina Šimonovičová, predtým Oroszová (údajne kvôli nadchádzajúcim materským povinnostiam) a zároveň Slávia opäť angažovala Američanku Lindsey Pulliamovú.

Prvá vzájomná konfrontácia v aktuálnej sezóne vyznela 66:57 pre Bystričanky, keď rozhodnutie padlo až v úplnom finiši duelu. „Určite imperatívom je inak brániť ako v stredu v Kayseri, tam to bolo celý zápas zlé. Samozrejme niečo treba aj trafiť. S dákymi päťdesiatimi ôsmimi bodmi sa nedá uspieť,“ dodal Juraj Suja.

Slávia Banská Bystrica, ktorá, vďaka svojim peniazom, netají najvyššie ambície, je veľká výzva. Napriek kvalitným cudzinkám v družstve trénerky Zuzany Žirkovej, nie však nereálna na jej zvládnutie.

Ešte dodávame jedno organizačné usmernenie pre divákov. Z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác, nie je zajtra možné parkovať autá v areáli športovej haly Koniareň. Výnimku majú akurát priami aktéri zápasu a držitelia VIP permanentiek. Klub odporúča využiť voľné parkovacie miesta na ulici Štiavnickej a na ulici gen. M. Vesela.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia