Zajtra posledné dejstvo o tretí flek: Ružomberok - Young Angels

Zajtra posledné dejstvo o tretí flek: Ružomberok - Young Angels

RedakciaŠport21.4.2023

Zajtra (22. apríla) padne definitíva, že kto v našej najvyššej súťaži pod ženskými košmi získa bronzové medaily. O 17. hod. sa začne posledný zápas play-off o 3. miesto medzi MBK Ružomberok a Young Angels Košice.

Máme za sebou dve drámy, ktoré skončili najtesnejším rozdielom. Najprv Ruža nevyužila výhodu domáceho prostredia a podľahla „anjelkám“ 65:66 a v stredu si to v Košiciach rovnakým spôsobom vrátila – 56:55.

Je to už náš šiesty vzájomný súboj v tejto sezóne. Hoci nejde až tak oveľa zápasov, no možno povedať, sme navzájom okukaní. Ťažko môže jeden tím prekvapiť druhý,“ konštatoval tréner ružomberských žien Juraj Suja.

Ružomberskí priaznivci basketbalu by si určite pomyslené pódium zaslúžili, čo poviete?

„Podľa mňa, za celú sezónu si bronzové medaily zaslúžime všetci – diváci, hráčky i celý klub. Za to, ako sme sa popasovali so vzniknutou situáciou. Dobre však vieme, že nikto nám nedá nič zadarmo. Košice takisto túžia po medaile. Sami si to musíme vybojovať.“

Aké taktické pokyny zaznejú pred zápasom, samozrejme, čo možno prezradiť?

„Aby hráčky na čo najviac percent plnili veci, ktoré si zadefinujeme v našom hernom pláne. V prvom zápase išlo o nízke číslo, v druhom už to bolo lepšie. Verím, že už dačo aj trafíme.“

Na posledný extraligový zápas ružomberských basketbalistiek v sezóne 2022/2023 bude dobrovoľné vstupné, čiže vstupenky sa nebudú predávať. Kto, čo hodí do kasy pri vstupe do haly, bude určené na rozvoj mládežníckeho basketbalu v Ružomberku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia