Zajtra proti košickej devätnástke

Zajtra proti košickej "devätnástke"

RedakciaŠport20.3.2021

Zálusk na hetrik nevyšiel. Basketbalistky MBK Ružomberok prešustrovali famózne rozohraný semifinálový zápas Slovenského pohára proti Young Angels Košice v aréne súperiek (v 13. min. viedli 26:8) a po prehre 61:66, ich v nedeľu čaká „len“ stretnutie o 3. miesto proti Young Angels Košice U 19. Mladé „anjelky“ v druhom dnešnom stretnutí podľahli Piešťanským Čajkám 41:64.

Pätnásť minút sme predvádzali najlepší basketbal v tejto sezóne. Potom Košičanky zmenili obranný systém a my sme na to nedokázali správne zareagovať, hoci sme mali aj dva oddychové časy. No najväčší problém bol, že sme prestali brániť, vracať sa dozadu. Dievčatá takisto stratili faulovú disciplínu a súper dokázal dokázal bodovať z protiútokov. Nepremenili sme osem trestných hodov, mali sme dvadsať stratených lôpt a Košičanky dosiahli šestnásť úspešných doskokov pod našim košom. S týmito číslami nemôžete vyhrať vyrovnaný zápas,“ povedal po dnešnej prehry tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Nedeľňajší program: o 11:00 hod.: MBK Ružomberok - Young Angels Košice U 19, o 13:30 hod.: Piešťanské Čajky – Young Angels Košice.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia