Zajtra proti remízovému kráľovi

Zajtra proti remízovému kráľovi

RedakciaŠport4.12.2020

V 16. kole našej najvyššej futbalovej súťaže zajtra (5. decembra) futbalistov MFK Ružomberok čaká na súperovom ihrisku duel proti FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa. Stretnutie sa začína o 14. hod.

Jedenásťbodové Pohronie (1 víťazstvo – 8 remíz – 6 prehier) momentálne drží v rukách Čierneho Petra, pričom na predposledné Michalovce stráca dva body. Naposledy Žiarania vyšli naprázdno v Žiline (1:2), hoci vytiahli veľmi dobrý výkon, podmurovaný takisto šancami.

Pohronie síce veľmi nezbiera body a nevyhralo už jedenásť kôl, no bude to ťažký súper,“ tvrdí asistent ružomberského trénera Marek Sapara, ktorý zajtra bude ružomberské mužstvo koučovať, lebo hlavný šéf Ján Haspra sa ocitol domácej karanténe. „Je to mužstvo, ktoré na pohľad vyzerá veľmi dobre. Hrá zdravo agresívne a rýchlo. Videl som viac jeho zápasov, určite sa mi páčil výkon naposledy v Žiline, či predtým doma s Trnavou (3:3) alebo v Dunajskej Strede (0:0). My sa však pozeráme predovšetkým na seba a bolo by vynikajúce k predchádzajúcemu víťazstvu nad Nitrou pridať ďalšie tri body. Tabuľka je totiž strašne prehustená. Sme na jednej úrovni so Zlatými Moravcami a s Trnavou, len o dva body má menej Nitra a Sereď,“ doplnil Sapara.

Pre 27 - ročného Petra Ďungela pôjde o špecifický zápas. „Stále sú tam aj chlapci, s ktorými som za Pohronie hrával ešte v druhej lige. Mužstvo sledujem, vystupuje ako jeden tím, hrá bojovne a dokáže byť pre každého nepríjemným súperom. Akurát mu chýbajú výsledky, keď postrácalo dosť bodov. Čo sa týka sily kádra, je minimálne na úrovni predchádzajúcej sezóny,“ rozprával Ďungel.

V poslednom zápase Ružomberok doma vyletel na Nitru (3:0) a do 38. min. zápas zatvoril. „Opäť musíme od začiatku šliapať naplno. Nič nepodceniť, alebo nenechávať na náhodu,“ pripojil krídelník MFK.

Na sklonku augusta súboj týchto tímov priniesol bezgólovú remízu. Saparovi zajtra zo zdravotných dôvodov budú chýbať Zsigmund, Madleňák a pravdepodobne aj Čurma.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 1 víťazstvo, 2 remízy, 1 prehra, skóre 2:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia