Zajtra Ruža proti štvrťfinálovej šťuke

Zajtra Ruža proti štvrťfinálovej šťuke

RedakciaŠport30.3.2021

Zajtra v NIKÉ extralige basketbalistiek štartuje 2. kolo play-off. Na programe sú úvodné semifinálové stretnutia: MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica (o 17. hod.) a Piešťanské Čajky – Young Angels Košice (o 18. hod) a zápasy o 5. - 8. miesto: ŠBK Šamorín – ŠKBD Spišská Nová Ves (o 19. hod.) a BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica (o 17.30 hod.)

Družstvo ŠKP 08 prvý raz sa prebojovalo do top štvorky, na úkor favorizovaného Šamorína, ktorý vo štvrťfinále zdolalo 2:1 na zápasy. „Netajím, všetci sme čakali, že našim súperom bude Šamorín. Realita je však takáto a veľmi sa nad tým ani nepozastavujem. My sa sústredíme predovšetkým na seba,“ rozhovoril sa kouč Ruže Juraj Suja a ďalšími vetami sa predsa ešte dotkol prvého vyraďovacieho kola: „Banská Bystrica bojovala a bola aj dobre pripravená. Dievčatá na palubovke predali všetko, čo počas sezóny nakumulovali. Na druhej strane Šamorínčanky boli po ťažkom covide. Mali sedem pozitívnych hráčok a tri týždne normálne netrénovali. Jednoznačne nezvládli závery zápasov. Osobne som si myslel, že ŠKP 08 môže Šamorín potrápiť a prípadne i jeden zápas vyhrať. No dokázala ešte viac.“

Basketbalistkám spod Urpína v tabuľkovej časti extraligy patrila piata priečka. „Je to kvalitné družstvo, ktoré sa zlepšuje , pričom vidno, že tretí rok sú tieto dievčatá pokope. Je ich veľa, aj preto môžu slušne trénovať, takisto skúšať rôzne modelové situácie. Nechýbajú im ani vysoké hráčky. Predpokladám, že takisto v súbojoch s nami nebudú predávať svoju kožu lacno,“ charakterizoval stredajšieho súpera Suja.

Na prvý semifinálový duel obhajca titulu nastúpi bez svojej jedinej klasickej rozohrávačky Radky Stašovej. Magnetická rezonancia na narazenom kolene neodkryla síce žiadny vážnejší problém, ale zatiaľ noha nie je úplne v poriadku. „Dúfam, že od pondelka sa už Radka k družstvu pripojí,“ zaželal si kormidelník liptovského kolektívu.

V súťažnom ročníku 2020/2021 Ružomberčanky doma zdolali ŠP 08 89:44 a na banskobystrických Štiavničkách 77:33. Semifinále sa hrá na tri víťazné stretnutia.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia