Zajtra Ružomberok proti Seredi v Trnave

Zajtra Ružomberok proti Seredi v Trnave

RedakciaŠport29.7.2021

V 2. kole Fortuna ligy ružomberskí futbalisti už v piatok (30. júla) nastúpia v Trnave proti ŠKF Sereď.

Ich súper, ktorý v predchádzajúcej sezóne skončil na 7. mieste, počas leta zaznamenal značný odliv i príliv vo svojej kabíne. Navyše pred pár dňami sa do mužstva vrátil brankár Dejan Iliev, kmeňový gólman Arsenalu Londýn a najčerstvejšou posilou je obranca Andrej Kadlec, ktorý naposledy pôsobil v poľskom klube Jagiellonia Bialystok. Po predchádzajúcom fortunaligovom ročníku v ŠKF nastala tiež zmena na trénerskom poste, keď mužstvo prevzal Juraj Jarábek.

Sereď svoj štvrtý futbalový rok medzi elitou otvorila prehrou v Žiline 0:3. Avšak ani Ružomberčanom začiatok súťaže nevyšiel podľa predstáv, keď pod Čebraťom len remizovali so Senicou 0:0.

Zajtra určite treba byť odvážnejší pred bránou súpera, či v jeho pokutovom území. Hráči si takisto musia vytvárať strelecké pozície aj zo stredných vzdialeností. Tiež dôležité bude vyrovnať sa s agresivitou súpera. Najideálnejšie by bolo domácich v tomto parametri prevýšiť,“ načrtol recept na zajtrajší večer (výkop je o 20. hod.) hlavný kouč Ruže Peter Struhár.

Kým naposledy Sereď domáce stretnutia hrávala v Zlatých Moravciach, počas jesennej časti si svoj „stan“ rozloží v trnavskej City aréne. „Keďže hrá sa na neutrálnej pôde, pre nás by to svojim spôsobom mohla byť určitá výhoda. Čaká nás pekný štadión a kvalitný trávnik,“ pripojil Struhár.

Podľa Mateja Kochana, nejaký azyl, nie je pre ŠKF väčší problém. „Sereď je zvyknutá, že domáce stretnutia nehrá na vlastnom štadión, takže už to berie skôr ako samozrejmosť.“ Aj skúsený stredopoliar vie, aký iný dizajn musí Ružomberok dostať v porovnaní s duelom so Záhorákmi. „Myslím si, že prístup celého mužstva bol dobrý, no musíme hrať kolmejšie smerom dopredu, pokúšať sa o nábehy za obranu súpera, dostávať sa do šancí a z nich skórovať. Viac si treba dovoliť v súbojoch jeden na jedného. Proti Senici to bol skôr hádzanársky štýl, aj preto sa nezrodila vyložená príležitosť. V Seredi sa veľa toho pomenilo, takže môžeme čakať niečo iné, ako v predchádzajúcom súťažnom ročníku. Ja v pamäti mám tento tím zafixovaný ako dobre organizovaný, ktorý vychádza zo zabezpečenej obrany,“ vravel Matej Kochan.

V uplynulej sezóne oba vzájomné duely v základnej časti sa skončili bez gólov a v nadstavbe o 7. - 12. miesto mužstvá využili výhodu domáceho prostredia – Sereď v Zlatých Moravciach vyhrala 1:0 a MFK na svojom štadióne 2:1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 3 výhry, 5 remíz, 2 prehry, skóre 8:8.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia