Zajtra ružomberskí futbalisti v Senici s trojbodovými chúťkami

Zajtra ružomberskí futbalisti v Senici s trojbodovými chúťkami

RedakciaŠport16.10.2020

Po asociačnej prestávke sa opäť rozkrúca fortunaligový kolotoč. Siedmy Ružomberok sa zajtra (17. októbra)v 10. kole predstaví na štadióne deviatej Senice. Oba tímy majú na svojom konte len po dve víťazstvá, no mužstvo spod Čebraťa o dva body viac.

Za povšimnutie stojí, že v uplynulej sezóne sa súperi dvakrát rozišli s remízou 2:2, keď Záhoráci doma i vonku viedli 2:0 a Ruža vždy ratovala bod.

Naposledy liptovský kolektív zdolal Senicu 1. septembra 2018 (4:0), čiže pred viac než dvomi rokmi. „Veru, už by bolo pekné zase naplno zabodovať. Nebude to však ľahký zápas, ide o nevyspytateľného súpera, ktorý raz vyhrá, inokedy zase i vyššie prehrá. Musíme zabrať, potom verím, že nevyjdeme naprázdno. Vždy po reprezentačnej prestávke má rozbeh súťaže svoje špecifiká. Ale mali by sme byť dobre pripravení, kvalitne sa trénovalo,“ uviedol ružomberský kapitán Ján Maslo.

Ján Haspra, ako hlavný kouč MFK stále čaká na premiérový skalp Záhorákov. „Veľmi chceme siahnuť po troch bodoch, inak ani nemôžeme rozmýšľať. V tabuľke sa potrebujeme posunúť na vyššie priečky a tým priniesť viac kľudu do kabíny. Senica sa dosť výsledkovo trápila, no naposledy vyhrala v Žiline nad Trenčínom 1:0, čo môže byť silná vzpruha. Musíme ale zahrať tak, aby sme vyhrali,“ dal sa počuť Haspra, ktorý zajtra určite pre zdravotné problémy nebude mať k dispozícii T. Bobčeka a Brenkusa.

Počas zápasovej pauzy MFK išiel trochu aj do oživenia kondície a sily, no kvôli zvýšenej maródky tréneri nemohli pracovať v optimálnom režime. Viac dní chýbali reprezentanti do 21 rokov Krajčírik a Almási a len dnes sa k mužstvu pripojil Kostadinov, ktorý ešte v stredu v Skopje nastúpil za Severné Macedónsko proti Gruzínsku (1:1).

Leto na Záhorí bolo dosť turbulentné, v hráčskom kádri nastal väčší pohyb a k zmene došlo tiež na trénerskej stoličke, na ktorú si zasadol Anton Šoltis, svojho času kormidelník Ružomberka.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 11 výhier, 7 remíz, 12 prehier, skóre 43:39.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia