Zajtra Slovan - Ružomberok aj na Dvojke

Zajtra Slovan - Ružomberok aj na Dvojke

RedakciaŠport12.6.2020

Od zajtra (13. júna) sa dohráva futbalová sezóna 2019/2020 na Slovensku na najvrchnejších poschodiach. Mužstvá odpália 5 – kolovú nadstavbu vo Fortuna lige a za účasti najlepších šiestich tímov odštartuje aj skrátený finiš druhej II. ligy. Vyvrcholenie (semifinále a finále) čaká aj Slovnaft Cup.

Ružomberskí futbalisti sa po reštarte predstavia na dvoch bojiskách, v elitnej ligovej súťaži v skupine o titul a v závere Slovenského pohára. Tiež nie je vylúčená ani prípadná baráž o štvrtú miestenku v klubovej „Európe“.

Zajtra reprezentant centra dolného Liptova po 95 – dňovom ligovom pôste si na Tehelnom poli (o 18. hod.) aj za asistencie kamier Slovenskej televízie, zmeria sily s úradujúcim majstrom a suverénom tabuľky Slovanom Bratislava. Napriek tomu, že „belasí“ na každom poste majú úžasnú kvalitu, Ružomberok s nimi v aktuálnej sezóne odohral dve veľmi kvalitné partie, pričom doma remizoval 1:1 a pri Dunaji (7. mája) vo svojom zatiaľ poslednom „majstráku“ prehral najtesnejším rozdielom 0:1.

Je to naozaj ostrý štart v pravom slova zmysle. Slovan je prvý a má najsilnejší tím. Chceme však uhrať dobrý výsledok. V jesennej časti sme ho na vlastnom ihrisku takmer porazili, veď Bratislavčania vyrovnali až v závere. Škoda, chýbal naozaj len kúsok. Podobne aj na jar vonku sme sa dobre držali, súper rozhodol o svojom víťazstve dve minúty pred koncom. Určite domáci spravia všetko pre tri body, no my sme zase odhodlaní im sobotu znepríjemniť,“ rozprával kapitán Ruže Ján Maslo.

V spomínanom októbrovom vzájomnom dueli pod Čebraťom autorom vedúceho nástrelu MFK bol Tomáš Bobček. „Bol to môj najvydarenejší zápas v kariére. Práve Slovanu som strelil zatiaľ jediný gól vo Fortuna lige. Samozrejme, rád by som niečo také, ak mi dá tréner šancu, zopakoval aj teraz. Určite chceme favorita potrápiť. V príprave bola ofenzíva našou slabšou stránkou, už je čas sa vpredu prebudiť,“ dal sa počuť 18 – ročný útočník.

Trénera Jána Haspru sme sa spýtali, aký recept môže aj do tretice na bratislavský tím platiť. „Predovšetkým maximálne poctivý prístup každého hráča k svojim povinnostiam, či už v obrane, alebo v útoku. Keby sme sa zamerali iba na defenzívu, bola by to cesta do pekla. So Slovanom treba normálne hrať, snažiť sa o otvorenú partiu a pokúsiť sa prekvapiť. V súperovej šestnástke musia byť chlapci väčšími zabijákmi. Keď sa vyskytne dáka šanca, je imperatívom ju premeniť. Ani Slovan nemusí mať vždy správny deň,“ reagoval prvý muž ružomberskej „lavičky“.

Všetky stretnutia úvodného kola nadstavbovej časti v dvoch „šestkách“ sa budú hrať pred prázdnymi tribúnami. Podľa súčasných pravidiel môže byť na zápase maximálne 500 ľudí. Manuál, ktorý vypracovala Únia ligových klubov a schválil Úrad verejného zdravotníctva SR, uvádza, že na zorganizovanie zápasu je potrebných aspoň 215 osôb (hráči, realizačné tímy, rozhodcovia, delegáti, novinári či televízna produkcia). Takže zostáva len 285 voľných miest.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 17 remíz, 32 prehier, skóre 66:90.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia