Zajtra v 6. kole Fortuna ligy o 18. hod.: Ružomberok - Michalovce

Zajtra v 6. kole Fortuna ligy o 18. hod.: Ružomberok - Michalovce

RedakciaŠport27.8.2021

Bude to súboj dvoch šesťbodovým susedov v tabuľke. Piaty Ružomberok má zatiaľ bilanciu jedno víťazstvo, dve remízy a nula prehier a odložený zápas so Slovanom Bratislava k dobru, na druhej strane pri Zemplínčanoch, ktorí naposledy zdolali Liptovský Mikuláš 2:1, sa v tabuľke vynímajú dve výhry a tri prehry.

Dúfam, že v treťom zápase doma, po dvoch bezgólových remízach, premeníme naše šance a vyhráme. Nič iné si ani nepripúšťam. Imperatív je jasný,“ vyhlásil hlavný kouč MFK Ružomberok Peter Struhár. „Čaká nás trochu špecifický súper. V Michalovciach sa v lete káder výrazne obmenil, stále je však v ňom veľa cudzincov. Mužstvo sa snaží o technický futbal. Súper si nás už určite dobre zmapoval, no my máme pripravenú vlastnú stratégiu a verím, že niečím ho aj prekvapíme. Netajím, maximálne chceme využívať naše kraje, dostávať sa do prečíslenia a následne k finálnej prihrávke,“ pripojil Struhár.

V uplynulej sezóne sa proti Michalovciam gólovo darilo najlepšiemu, jedenásťgólovému kanonierovi MFK Martinovi Regálimu, keď vo vzájomných dueloch štyrikrát trafil do čierneho, pričom v jednom prípade išlo o hetrik. „Ako vždy hovorím, prioritou je mužstvo a zisk troch bodov. Či pomôžem gólmi, alebo inak, nie je najpodstatnejšie. Samozrejme, už rád by som prelomil tohtosezónnu streleckú smolu. Do šancí sa dostávam, trafil som aj dvakrát žrď, no potrebujem sa zase chytiť. Všetci si plne uvedomujeme, že konečne treba doma vyhrať,“ uviedol ružomberský útočník.

Východniari do svojej siedmej prvoligovej sezóny vstúpili pod novým trénerom Miroslavom Nemcom, ktorý vystriedal Jozefa Majoroša.

Michalovce sa v utorok vytrápili v Slovenskom pohári, až na penalty zdolali treťoligový Prešov na jeho ihrisku, keď v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo 2:2. Naopak Ružomberok v stredu nezaváhal a vyradil Oravské Veselé, tiež z „tretieho poschodia“ po výsledku 3:0.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 11 výhier, 7 remíz, 2 prehry, skóre 38:17.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia