Zajtra v basketbalovej extralige: Piešťany - Ružomberok

Zajtra v basketbalovej extralige: Piešťany - Ružomberok

Ján SvrčekŠport2.2.2024

Po Federálnom pohári, je zajtra (3. februára) na programe 2. kole nadstavbovej časti Niké extraligy basketbalistiek. V skupine o 1. - 4. miesto sa ružomberské družstvo o 19. hod. predstaví na palubovke obhajcu titulu Piešťanských Čajok. Stretnutie v priamom prenose odvysiela športový kanál RTVS.

Oba tímy sa už v tomto kalendárnom roku stretli, a to v súboji o prvú priečku po základnej časti. Čajky vtedy doma vyhrali 73:39, keď Ruži zápas absolútne nevyšiel. "Bol to zlý výkon," konštatoval vtedy tréner MBK Juraj Suja. Odvtedy už ale ubehli štyri týždne.

"Chceme potvrdiť vzostupnú hernú tendenciu spred týždňa z Federálneho pohára. Verím, že individuálne výkony dievčat už nebudú kolísať, alebo padať. Taktiež dúfam, že aj celkove naša tímová hra bude vyzerať lepšie. Vpredu jednoznačne potrebujeme byť efektívnejší. Aj na spomínanom turnaji sa dievčatá snažili, bojovali. Naše družstvo spolu so Žabinami Brno malo najlepšiu obranu, no v útoku musíme ukázať viac kvality, väčší počet presných striel z pozícií, ktoré sa naskytnú," povedal nám pred zajtrajším duelom tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Kolektívu z Liptova bude chýbať, a, žiaľ, až do konca sezóny, jedna z kľúčových hráčok Andrea Andělová, ktorá po strete s faulujúcou protihráčkou sa zranila hneď v úvodnom zápase Federálneho pohára v Piešťanoch v stretnutí s Chomutovom. Stredajšia magnetická rezonancia odkryla, že ide o roztrhnutý predný krížny väz v kolene a českú legionárku čaká operačný zákrok. "Samozrejme, Andrea bude chýbať. Lenže, stále je nás dosť, takže mali by sme dokázať vykompenzovať stratu jedného človeka. Hoci, po každej stránke, to bude dosť náročné. No musíme sa o to snažiť, treba aby zabrali ostatné dievčatá," doložil Juraj Suja.

Ružomberský tím nadstavbu otvoril domácou prehrou so Sláviou Banská Bystrica 58:64. Piešťany v 1. kole tejto fázy vyhrali v Šamoríne 76:35.

Foto: facebook Piešťanské Čajky

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia