Zajtra v EP FIBA: Madrid - Ružomberok

Zajtra v EP FIBA: Madrid - Ružomberok

RedakciaŠport26.10.2021

Movistav Estudiantes Madrid bude posledným súperom ružomberských basketbalistiek pred zavŕšením prvej polovice bojov v J skupine Európskeho pohára FIBA. Stretnutie pod španielskymi košmi má zajtra (27. októbra) úvodný rozskok o 20:30 hod.

Madrid do pohárovej Európy vykročil šokujúcim triumfom nad jedným z vážnych favoritov celej súťaže LDLC ASVEL Lyon 70:67. V 2. kole Movistav Estudiantes vyhral v Belgicku nad Liége Panthers 66:55 a je lídrom skupiny. Slovenský majster v úvode zdolal Liége 72:69 a minulú stredu prehral v Lyone 50:81.

Videla som len domáci zápas Madridu s Lyonom. Španielske družstvo má, podobne ako francúzske, vysoké a fyzicky veľmi zdatné hráčky. To sú značné prednosti súpera, s ktorými sa musíme popasovať,“ rozhovorila sa ešte pred odchodom do dejiska zajtrajšieho duelu ružomberská hráčka Viktória Havranová. „Na Madrid sa strašne teším. Na mesto, na halu, na zápas, veď ešte nikdy som nebola v Španielsku. Estudiantes dokázal vyhrať nad Lyonom, no každý zápas je iný. Veď v Liége sa dosť potrápil. Môže to byť zaujímavé stretnutie.“ Havranová v doterajších dvoch pohárových zápasoch Ruže odtiahla spolu takmer 53 minút a bola dôležitým článkom súkolia slovenského pohárového zástupcu. „Áno, európsku súťaž si užívam. Dostávam značný priestor a myslím si, že moje výkony aj nejako vyzerajú,“ pripojila 23 – ročná „kočka“.

Trénera Ružomberčaniek Juraja Suju sme sa spýtali na hernú filozofiu španielskeho súpera. „Všetko je to dosť silové. Snažia sa vpredu pretlačiť, ísť do situácií jedna na jednu. Ich štýl je ale ťažko definovateľný, niečo špecifické som si ani nevšimol. Silnou stránkou družstva je fyzičnosť, ale nechýba ani basketbalová kvalita. Madrid disponuje širokým kádrom a aj preto ho na ihrisku charakterizuje dostatok energie. V družstve majú Američanku, Argentínčanku, naturalizované americké hráčky a kvalitné Španielky,“ povedal nám kouč dievčat z Koniarne.

V Lyone MBK chýbala zranená kapitánka Stašová a v sobotu v extraligovom súboji v Šamoríne aj americká pivotka Graysová, ktorú stopli bolesti v kolene. „Verím, že obe hráčky zajtra nastúpia, hoci rozhodnutie pravdepodobne padne na poslednú chvíľu,“ dodal Juraj Suja.

V druhom stretnutí našej skupiny, takisto zajtra o 20:30 hod. Liége vyzve Lyon.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia