Zajtra v Koniarni: Ružomberok - Šamorín

Zajtra v Koniarni: Ružomberok - Šamorín

Ján SvrčekŠport15.12.2023

Basketbalistky MBK Ružomberok, po dvoch zápasoch na súperových palubovkách (v Košiciach s Young Angels - 70:68 a s CBK - 97:40), rok 2023 zavŕšia pred svojimi divákmi. O 17. hod. v 12. kole Niké extraligy vyzvú ŠBK Šamorín.

"Posledný zápas roka chceme zvládnuť čo najlepšie. Odviesť dobrý výkon a nadviazať na naše posledné stretnutie v Koniarni proti Slávii Banská Bystrica," uviedol tréner ružomberského družstva Juraj Suja, ktorý od svojich zverenkýň očakáva, že budú mať o to väčšiu chuť a motiváciu, že pôjde o poslednú zápasovú previerku pred naplánovanou "sviatočnou" pauzou.

Ruži v aktuálnej tabuľke patrí tretia priečka s 20 - bodovým nástrelom (7 víťazstiev - 2 prehry), pričom rovnakú bilanciu má aj druhá Slávia Banská Bystrica. Šamorín je piaty so šestnástim bodmi (5 víťazstiev - 6 prehier).

Ako nás informoval J. Suja, prvý raz v aktuálnom extraligovom ročníku určitú minutáž, po výpadku kvôli zlomenej zápästnej kostičke na pravej ruke, dostane aj Dominika Urbanová. Chýbať ale bude Ana Kaliuzhna, pre ochorenie.

Ružomberské družstvo po nedeľňajšom odpočinku sa od pondelka do stredy vráti do plnohodnotného tréningového procesu a potom "baby" čaká 6 - dňové voľno, pričom opäť sa zídu 27. decembra večer.

V novom roku ešte v základnej časti družstvá odohrajú dve extraligové kolá. MBK 6. januára 2024 vycestuje k majstrovi do Piešťan a 13. januára privíta nováčika BK AS Trenčín.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia