Zajtra v Slovenskom pohári MFK Ružomberok a OŠK Likavka

Zajtra v Slovenskom pohári MFK Ružomberok a OŠK Likavka

RedakciaŠport24.8.2021

Do 2. kola Slovnaft Cupu už vstupujú aj celky z najvyššej súťaže. Futbalisti MFK Ružomberok zajtra zavítajú na štadiónik treťoligového Tatrana Oravské Veselé.

A nebude to hocijaký zápas. Súčasný kouč A mužstva spod Čebraťa Peter Struhár, totiž ešte v minulej sezóne ťahal oravský tím ako hrajúci tréner. Nuž a momentálne je Oravské Veselé dokonca ružomberskou „farmou“. Keď v nedeľu Tatran zdolal Podkonice 3:1, boli mu pomôcť štyria hráči MFK – brankár Frühwald, ďalej Ďungel, ktorý bol autorom tretieho gólu, Mrva a Selecký.

Teším sa, že v Oravskom Veselom bude futbalový sviatok. Za to, čo tamojší zanietenci robia pre futbal, na čele s prezidentom klubu a starostom, obec si to zaslúži. Určite nás nečaká ľahký zápas, preto nič nesmieme podceniť,“ rozhovoril sa Struhár. „Súper má vo svojom strede bývalých ligových hráčov. Nemalou výhodou Oravského Veselého je i jeho užšie ihrisko. Je to mužstvo, ktoré doma dokáže byť veľmi nebezpečné.“

Struhár prezradil, že chystá zmeny v zostave oproti sobotňajšiemu fortunaligovému duelu proti Trnave: „Dostanú príležitosť aj ďalší chlapci.“

Zajtra sa v Slovnaft Cupe predstaví i druhý zástupca Ružomberského okresu – OŠK Likavka. Účastník V. lige najprv po penaltovom rozstrele vyradil štvrtoligovú Rosinu, keď v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo 1:1 a potom Liptovskú Štiavnicu z tretej ligy (2:1). V majstrovskej súťaži sa však mužstvu spod hradu Likava nedarí, všetky tri zápasy prehralo, pričom jeden neodohraný má k dobru. Navyše v OŠK skončil tréner Peter Dubovec. V nedeľu vo Vavrečke (2:3) chalanov koučoval kapitán Michal Kondra. „Neviem, či rovnako to bude aj zajtra, alebo zoberieme túto rolu na seba viacerí skúsení hráči. Dôležité však je, všetci chalani prisľúbili, že na zápas prídu, hoci sa hrá počas pracovného týždňa. Dolný Kubín je jednoznačne favoritom, ale my, aj kvôli našim fanúšikom, sme odhodlaní ho potrápiť. I keď momentálne sa v prvom rade potrebujeme prioritne sústrediť na vlastnú piatu ligu,“ povedal pre náš portál Kondra.

Obe stretnutia Oravské Veselé – Ružomberok a Likavka – Dolný Kubín majú výkop o 17. hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia