Zajtra v Slovnaft Cupe o postup do štvrťfinále proti DAC - u

Zajtra v Slovnaft Cupe o postup do štvrťfinále proti DAC - u

RedakciaŠport6.4.2021

Včera sa na neutrálnych štadiónoch začal dvojdňový program osemfinálového 5. kola Slovnaft Cupu. Ružomberských futbalistov zajtra o 16. hod. vo Zvolene čaká duel proti momentálne druhému tímu Fortuna ligy DAC Dunajská Streda. Pôvodne žreb prisúdil Liptákom domáce prostredia, ale vzápätí Slovenský futbalový zväz rozhodol, že stretnutia sa odohrajú na troch vybraných ihriskách – v Topoľčanoch, v Senici a vo Zvolene.

V predchádzajúcej edícii národného pohára Ružomberok narazil na DAC v semifinále. Na Žitnom ostrove MFK remizoval 1:1 a doma vyhral 3:0, keď v 21. min. skóre otváral Madleňák a v záverečnej desaťminútovke finálovú miestenku dvomi presnými trefami stvrdil Gerec. „Veru, dobre si pamätám na ten zápas,“ pritakal ružomberský útočník. „Išlo o vyrovnaný súboj, v ktorom sme boli veľmi pevní v obrane. Dôležité bolo, že chlapci vzadu udržali nulu a v závere sme ešte udreli a nedovolili Dunajskej Strede koncovku zdramatizovať. Samozrejme, pekné by bolo niečo podobné zopakovať,“ pokračoval Štefan Gerec.

Hoci DAC prežíva ďaleko lepšie obdobie než Ruža, ktorá ešte pred pár dňami bola aj poriadne zavírená, „pohár“ má svoje vlastné zákonitosti a špecifiká. „My nemáme čo stratiť, preto môžeme hrať uvoľnene, bez tlaku. Hoci favorit bude stáť na opačnej strane, chceme vyhrať,“ pripojil Gerec.

Ružomberok sa v sobotu v lige na Slovenský pohár nenakopol. Po slabom výkone prehral 0:1. Na chlapcoch po covid návšteve bolo vidno, že nie sú v optimálnom rozpoložení, no futbalovú šeď neprekročili ani ostatní. „Stav mužstva so zreteľom na maródku i iné okolnosti nie je ideálny, takže nastúpime v trochu pozmenenej zostave. Dúfam, že hráči, ktorí dostanú príležitosť, sa k nej postavia čelom. Favorit je jasný, ale aj my chceme postúpiť. Hneď na úvod osemfinále Trenčín vyliali favorizovanú Trnavu (1:0). Želal by som si podobný zápas, s ďalším ´prekvapkom´ pre športovú verejnosť i pre nás samých,“ uviedol pred zajtrajším duelom hlavný kouč Ružomberka Ján Haspra, ktorý dnes o štrnástej absolvoval so svojimi zverencami predzápasový tréning na hlavnom ihrisku.

V aktuálnej fortunaligovej sezóne „Hasprovci“ v MOL aréne prehrali 2:3 a doma remizovali 1:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia